Pendrive - Błąd przy kopiowaniu plików

Witam.

Problem tkwi w tym… może zaczne od początku, to tak:

Kilka dni temu potrzebowałem miejsca na dysku, to wziąłęm kilka plików rar (o rozmiarze ok. 70mb) skopiowałem na pen drive’a (pen drive ma pojemność 1GB) i zadowolony wykorzystałem uzyskane wolne miejsce.

Po pewnym czasie potrzebowałem te rar’y zrzucić na innego kompa, i tam wypalić na płytce, niestety pojawiał się bład gdy już podpiąłem go do tego kompa i chciałem otworzyć, pisało: Dysk w stacjii dysków f jest niesformatowany. Czy chcesz sformatować go teraz?

Trochę poszukałem na necie, w czym tkwi problem, korzystałęm z tego programu GetDataBase (czy jakoś tak) ale efekty mnie nie zadowalały, i sformatowałęm flash’a. Dzisiaj chciałem zgrać na niego pliki, i ok, kopiowało, kopiowało, i po kilku minutach błąd. Nie pamiętam co tam pisało, ale coś z połączeniem. Po tym komunikacie nie wykryło już flash’a, odpiąłem i podpiąłem i dalej nic. Podobny problem miałęm z odtwarzaczem mp3. Korzystam z hub’a (jakiś no-name) z ciekawości przepiąłem go bezpośrednio pod port usb, bez huba, ale nic to nie zmieniło. Mam wrażenie, że komputer nie wykrywa “ruchu” na flash’u i przestaje dostarczać mu sygnał, tylko dlaczego, i jak temu zapobiec?

Wkurza mnie to, bo po 4min. kopiowania czego kolwiek wyskakuje błąd i “to by było na tyle kopiowania”.

Mam nadzieje, że ktoś to przeczyta, i pomoże, już nie raz się przekonałem, że na tym forum są specjaliści ^^

Jeśli coś trzeba dołaczyć, to prosze pisać, starałem się jak andokłądniej opisać problem, ale możliwe, że coś pominąłem.

Pozdrawiam.

a na innym kompie sprawdzałeś tego mp3 ??

mp3 na innym kompie działa.

mi głównie chodzi o flash’a

a flash działa poprawnie na innych kompach ??

przypominam że mp3 to nic innego jak flash z odtwarzaczem :stuck_out_tongue: chyba że masz na myśli to samo urządzenie. może za małe napięcie na portach usb, jaki masz sprzęt (włącznie z zasilaczem) ??

jaka masz płyte główną i windowsa ?

flash na innym kompie działa poprawnie

procesor: 1ghz, 256mb ramu, geforce 4 mx 4000

windows:

windows.jpg

płyta:

pytagwna.jpg

gdzie sprawdzić jaki mam zasilacz?

otwierając obudowe i spisać marke moc i model :wink:

myślałem, że da sie bardziej “cyfrowo” to sprawdzić : P

zasilacz:

SUNTEK

AC~Input: 115V~ 230V~

Current: 6.3A 3.5A

Frequency: 47HZ~63HZ

DC Output:

+12V | -12V | -5V | +5VSB | +5V | +3.3V

9A | 0.5A | 0.5A | 1.5A | 26A | 12A

MAX 130V

trochę brudny jest ^^

EDIT:

No ja już nie wiem co jest ; | teraz bez problemu skopiowałęm sobie pliki itd… mam nadzieje, że moje problemy sie już nie powtórzą. Dzięki za pomoc ; )

ha, odrazu jak skończyłem kopiować, właczyłem przeglądarke (avant) i wywaliło jakis problem z pen drivem… mozliwe, że jedno drugiemu przeszkadza?