Pendrive - błąd zapisu/odczytu danych


(scripter) #1

Witam

Posiadam pendrive Kingston DT1 4GB (nowy). Po podłączeniu go do PC i próbie zapisu lub kopiowaniu danych na/z pendrive wyskakuje komunikat, że nie można odczytać z pliku/dysku źródłowego - błąd zapisu/odczytu.

Pendrive ten był sprawdzany na 2 innych komputerach na których nie było z nim żadnych problemów więc doszedłem do wniosku, że problem tkwi w moim PC.

Żeby było śmieszniej, mam jeszcze 2 inne pendrive'y Kingstona (DT2 - 256MB i DT1 - 1GB) i działają one na moim PC bez zarzutu.

W czym tkwi problem?

Dodam jeszcze, że:

  • mój system to Windows XP Professional

  • sterowniki dla Kingstona są tymi zawartymi w systemie

  • po podłączeniu pendrive nie wyskoczyło okno instalacji sterowników, jedynie "balonik", że urządzenie jest gotowe do użycia

  • próbowałem odinstalować urządzenie i zainstalować ponownie jednak bez rezultatów

Bardzo proszę o pomoc


(Jarekfront) #2

Przeszukaj go antywirusem jakimś .. Teraz są czesto spotykane wirusy ntóre robią taki "psikusy" :x ... Ja często przynoszę z uczelni ravmon .. Ale tego dziadostwa jest mnóstwo .. Ale nie powiedziane, że to wirus .. przyczyna może być też natury czysto technicznej .. Ale sprawdź :wink:


(Rykendo) #3

Masz XP'ka z SP2?


(scripter) #4

rykendo , tak

JarekF , system jest czysty, poza tym inne pendrive'y działają bez problemu


(Technik Elektro) #5

przetestuj urządzenie programem Flash Memory Tolkit, podłącz urządzenie do usb z tyłu komputera.


(Jarekfront) #6

To dość dziwne :? zwłaszcza, że działa on na innych komputerach .. Można by szukać przyczyny w Twoim porcie USB ... gdyby nie to, że inne Ci działają bez problemu :expressionless: ..


(scripter) #7

technik_elektro , error scan nie wykazał błędów jednak file benchmark i low-level benchmark zostały przerwane (nie był możliwy odczyt)