Pendrive, karta pamięci itp. - ochrona przed zapisem

Witam. Szukałem już chyba wszędzie odpowiedzi na frustrujące mnie pytanie: Co nie tak z moimi dyskami przenośnymi? Przeglądałem fora wielu stron, również i tej, i wydawało się że odpowiedzią będzie wpis w rejestrze a dokładnie HKEY_LOCAL_MACHINE\System\

CurrentControlSet\Control \StorageDevicePolicies i ustawić wartość na 0(ochrona wyłączona). Ale niestety nie działa i to. Co mogę zrobić? Wcześniej nie miałem takiego problemu lub znikał on sam. Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki !

Zapisz powyższe jako np. usb_prot.reg i scal z rejestrem.:mrgreen:

Juz robiłem to wcześniej tylko nadałem wartość 0. Dalej nic :confused: jakieś inne propozycje?

Masz ustawić 1, bo WriteProtect (zabezpieczenie przed zapisem) ma być włączone czyli 1.

0 wyłącza ochronę przed zapisem - z tym, że różnie z tym bywa.:mrgreen:

dzięki za informacje miałem nadzieję, że to będzie to ale niestety… Zawsze coś mi się przytrafi w nieodpowiednim momencie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodam, że aby odblokować zapis na USB, trzeba potem usunąć ten klusz z Rejestru.

Sama zmiana na “0” często z niewiadomego mi powodu nie działa i nadal jest bolkada.

Nie wiem czy jest jakiś na to sposób, tzn. jakiś na pewno ;p mam nadzieje, że obejdzie się bez formatowania dysku przez taką głupotę. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie pozdrawiam.