Pendrive nie na wszystkich komputerach dziala

Dostalem pendrive 4 GB (gadzet od pewnej firmy) i zauwazylem ze na 2 laptopach spisuje sie on swietnie a na starym stacjonarnym PIII 733 Mhz (Win Xp Sp3) po podlaczeniu jest OK ale tylko przez chwile bo pozniej PC przestaje widziec tego pendriva. Co moze byc powodem?

Inne pendrivy dzialaja takze na staruszku OK…

Możesz mieć w starszym komputerze USB 1.0 - i tu pojawia się problem. Przyczyną może być m.in zbyt mała wydajność portu USB 1.0. Tak banalnie: “brakuje mu mocy”, żeby ruszyć pendrive’a. Szczególnie często występuje to przy większej pojemności (4,8,16GB). Jeśli podłączysz hub USB z oddzielnym zasilaniem - to pewnie wszystko będzie OK.

dzieki za odp.

W kompie zrodlowo bylo USB 1.0 ale dawno temu dolozylem karte z 2.0 do ktorej (karta jest z tylu a komp we wnece biurka) dolozylem huba z zasilaniem poprzez ktorego podlaczylem tego pendriva. A poza tym dlaczego Kinston 4 GB dziala bezproblemowo a ten pendrive nie? Tzn TEN pendrive w TYM kompie nie bo w innych nie ma problemu…

Można by wysnuć teorię, że skoro to gadżet od jakiejś firmy, to pewnie tania chińszczyzna i dlatego niedopracowana albo wadliwa. Ale ja miałem kiedyś SanDiska 4 GB, który na XP działał idealnie, a pod Vistą po kilku minutach się rozłączał i przestawał być widzialny. Wszelkie skanowania nie wykrywały na nim żadnego błędu.

dzieki.

No coz, jakies wytlumaczenie to jest, tylko ze ja testowalem wylacznie na komputerach z XP SP3 a rezultat tylko w przypadku staruszka byl negatywny. No chyba ze ta dolozona karta niewlasciwie funkcjonuje ale chyba tansze bedzie nie korzystanie z tego pena niz wymiana karty :slight_smile: