Pendrive pod obrazy systemów, jakie parametry zapisu/odczytu?

Witajcie!

Coraz częściej zdarza mi się uruchamiać czy instalować system z pamięci USB.

Niestety co instalacja to inna wersja, więc sporo czasu zajmuje mi przygotowanie takiego urządzenia.

Pomyślałem o kupnie kilku pendrivów aby ułatwić sobie życie. Obecne ceny to groszowe sprawy,

a pod taki cel nie trzeba kupować 128GB. smile.png

Głównie pytanie moje dotyczy parametrów - jaki potrzebny jest minimalny zapis/odczyt?

 

Swoją drogą… czy tworząc na takim przygotowanym pendrive dodatkowe katalogi

np. “_sterownikikrzyska”, “_antiwirusy” zamieszczone tam pliki exe, zip mogą

powodować problemy z rozruchem, instalacją systemu?

 

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za odpowiedź. wink.png

Mam w pracy kilka penów na Visty, 7, 8…

Zapis jest ważny jeśli będziesz zmieniał często instalatory, jeżeli jednak instalki będą na stałe na penie to zapis możesz olać a skupić się tylko na odczycie, który nie powinien być mniejszy niż 15MB/s aby w miarę szybko instalka przeszła.

Dodatkowe katalogi nie wpływają na proces instalacji.

 

Jeśli masz w miarę szybką sieć LAN(1GB) zastanów się nad trzymaniem instalek udostępnionych na jakimś kompie, nie trzeba wtedy biegać z penami a wszystko jest w jednym miejscu.

Jeżeli chcesz instalować system z pendrive to i tak nie odpalisz komputera z USB 3 tylko z USB 2. Tak wiec nie ma sensu kupować szybkiego pendrive. Kup sobie taki za 8 GB za 10 czy 15 zł. Przywracanie systemu z pendriva np ACRONISEM trwa bardzo długo - uwagi na transfer przez USB 2. Lepiej mieć go na jakimś dysku. Zainstalować system bez niczego, przegrać obraz na dysk i przywrócić go wtedy. Jak sobie stworzysz pendriva z systemem. np. przez ULTRA ISO, to możesz sobie zrobić potem na nim jakiś katalog np. PROGRAMY czy co chcesz i wgrać tak co chcesz - to nic nie przeszkadza. Ja tak mam - Windows 7, sterowniki i programy na jednym, żeby potem nie szukać.

Jeszcze jedno - nie rób pendrive powyżej 8 GB bo niektóre komputery - szczególnie starsze - mogą nie odczytać go przy zbootowaniu z niego.