Pendrive przestał się uruchamiać

Witam serdecznie,

Jestem posiadaczem pendrive’a SanDisk Cruzer Titanium 16GB, który nagle dzisiaj przestał się uruchamiać…

Po podłączeniu do komputera (Windows XP Pro SP3, Windows Vista HP SP2, Windows 7 HP) dioda miga, albo świeci się,

a system wykrywa urządzenie… na chwilę, a następnie je odłącza. Co może być tego przyczyną? Help :expressionless:

Zdaje się, że w tym pendrive jest zastosowana technologia U3. Ma wbudowany program do synchronizacji pena z kompem. Może zaktualizuj to oprogramowanie http://u3.sandisk.com/

Nie korzystałem z U3, odinstalowałem je zaraz po zakupie pendrive’a.

Zresztą, nawet nie mogę go podłączyć, żeby dokonać aktualizacji, bo po podłączeniu do usb pojawia się i zaraz znika :?

Nie wiem czy te 3 systemy masz na jednym kompie, czy też sprawdzałeś pena na 3 różnych kompach. Jak odpalałeś go na 3 różnych kompach to coś z nim jest nie tak. Może uruchom sobie jakiś program do partycjonowania usuń z pena partycję i potem na nowo ją załóż. Możesz jeszcze ewentualnie pod DOSem spróbować go sprawdzić poleceniem chkdsk /f /r Jak te czynności nie pomogą to chyba jest uszkodzony.

Czy DMDE widzi pena ?

Czy możesz DMDE obejrzeć zawartość partycji ?

format pena :wink: