[Pendrive] - trwałe usuwanie danych z uszkodzonego pena


(Jackbmw) #1

Witam wszystkich,

Mam problem z pendrive'm. Nie da się go sformatować ani z poziomu windowsa, ani innymi typowo pendrive'owymi narzędziami. Nie potrafię odczytać również danych jakie się na nim znajdują, choć gdy w końcu otworzy się okno eksplorera widzę pliki i foldery jakie na nim są. Odczytać już się ich nie da, usunąć też nie :confused:

Zna ktoś może jakiś sposób, jak usunąć te dane, pomimo dziwnego zachowania pendrive'a? Chciałem go oddać do reklamacji, ale nie odeślę go, bo mam na nim ważne dane prywatne jak i firmowe. 150zł ulicą nie chodzi, ale w tym wypadku, wolę by nikt nie odczytał tego co na nim jest.

Będę wdzięczny za idee za co z góry dziękuję:slight_smile:


(Lukaszk 89) #2

Na jakich systemach go używałeś?


(Jackbmw) #3

Wyłącznie na win xp, home i pro. Oba w najnowszej konfiguracji i oryginalne.

Pamiętam, że pendrive przestał się zachowywać normalnie w zasadzie z dnia na dzień, nie używałem go jakieś 2-3 tyg. przed tym jak zauważyłem usterkę. Nie uległ zalaniu ani uszkodzeniu mechanicznemu.

Nie ma dostępu do niego zarówno z poziomu Windowsa jak i narzędzi bootowalnych. Obecnie nie widać, czy jakieś dane na nim w ogóle jeszcze są.


(Cyberion) #4

Spróbuj linuxowego dd

jako root :

fdisk -l

dd if=/dev/urandom of=/dev/xyz

xyz to to co pokaże Ci fdisk -l

Albo MHDD http://download.chip.eu/pl/download_pl_1572208.html

MHDD analyzes the mechanical part of a drive, lets you view SMART attributes, perform low-level format , bad sector repair and lots of other functions. Following interfaces are supported: IDE, Serial ATA, SCSI. You can even access USB storage devices via special drivers for emulation.


(fiesta) #5

Pomimo tego, że jeśli nawet uda Ci się wykasować znajdujące na nim dane, to jak tylko zechcą to i tak odczytają.

Odnośnie problemu spróbuj użyć tego narzędzia:

http://download.chip.eu/pl/USB-Disk-Sto ... 76939.html