Pendrive uszkodzony

witam,

mam problem z pendrive’m. zaczeło się tak, kolega poprosił mnie o nośnik,- dałem mu wsadził pendrive’a,- działa, przesuną tam jakąś grę (nie mi ale to nie istotne) przesyła, przesyła i kaput! oczywiście wyjmuje wyjmuje wsadza i nie działa. Ja patrze i to samo, próbuję sformatować program [link] http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool,Program,Windows,27581.html program nie zawodny ale problem tkwi w tym, że windows do nie widzi (na tym i innym pc) w zażądaj dyskami również krucho. jak ja tym nośnikiem ruszam macham do okoła to widzę to (zdjęcie). Próbowałem również diskpart na yt znalazłem i tak też nic, nawet cmd pokazuje, że dysk 0kb i nie pozwala zrobić clean czy format. stwierdziłem iż muszę go rozkręcić jakoś i może cokolwiek zrobię, no ale wiadomo- prędzej to zepsuję więc napisałem na forum (teraz). cel jest taki naprawa nośnika bądź chociaż odzyskanie danych (nie były za ważne). 

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, z góry dziękuję Hubert

Zrzut_ekranu_(22).thumb.png.e315a0ba37f8

Obrazek nie działa (trzeba kliknąć + na końcu aby się pokazał), ale jeśli pendrive ma uszkodzone złącze USB to musisz poprawić styk. Taki przypadek był częsty w goodram twister. Gdyby problem nie leżał w złączu i pendrive nie jest widoczny nigdzie w systemie to najpewniej uległ uszkodzeniu. To częste w modelach no-name (nie podałeś modelu).

GPARTED :

http://netcologne.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.24.0-2/gparted-live-0.24.0-2-amd64.iso

Longhorn2009 jest obrazek :slight_smile: widać na nim, że się ładuje ale to nie istotne bo i tak się załaduje i nic. napisz mi jeszcze jak poprawić ten styk (ze szczegółami), albo go rozkręcić i co zrobić w środku. Możliwe jest, że się przypalił bo kolega miał stary laptop może usb ma wyższe napięcie?- a pendrive to planet 16gb usb 3.0 (x3-depo) kupiony w auchan ale posiałem gdzieś paragon (bo mam go bite pół roku). poza tym też na tym kolegi sprzęcie kiedyś wsadziłem ten pendrie i po chwili przestał on tam działać lecz póżniej działał.

KAZDAN63 po co to?- i jak to działa?

Jeśli windows go nie widzi to jeszcze spróbuj choćby pod tym gparted. To okrojony linux, w którym można zarządzać partycjami.

użyłem tego programu i nie ma tam tego pendrive (a innego odczytuje) :frowning:  pewnie jest uszkodzony, otworze go zdejmę obudowę i wszystko co się da. wtedy będę wiedział.

dziękuje za pomoc. 

P.S. nośnika nie zdołałem naprawić :c :confused: