Pendrive zamiast dyskietki przy wgrywaniu sterowników RADI

Jak wspomniałem w temacie, chodzi mi o to jak ustawić abym mógł wgrać sterowniki RAID (dokładnie to sata II ) podczas instalacji win XP z pendrive-ra a nie z dyskietki? gdyż domyślnie instalator prosi o dyskietke, czy to wymaga już większej ingerencji w pliki instalatora windows czy jest jakiś łatwy sposób na automatyczne ustawienie czytania z pamięci podręcznej zamiast dyskietki.?

Nie ma takiej możliwości. Windows XP obsługuje wyłącznie napęd dyskietek

Alternatywą jest skorzystanie z Nlite http://www.nliteos.com i zintegrowanie sterowników w “instalce”

dzięki za odpowiedz.

Szkoda iż taka opcja byłą by praktyczniejsza. A program wypróbuje, może uda mi się dorzucić sterowniki, tylko z tego co już zdążyłem wyczytać program jest nie do końca dopracowany i może wprowadzać błędy, ale kto nie spróbuje sam to się nie przekona. :slight_smile:

pozdrawiam

Korzystanie z pendrive jako nośnika ze sterownika do kontrolerów SCSI/SATA czy RAID jest możliwe od Windows Vista wzwyż. No cóż, Windows XP pochodzi z czasów, gdy stacje dyskietek były popularniejsze niż obecnie się z nimi dzieje :wink:

no ty widzę że nie ma już co piłować tego tematu.

Era dyskietek trwa, niestety :wink:

dzięki wszystkim.

niekoniecznie tak musi być ponieważ niektóre płyty główne mają możliwość “emulacji pena jako …” (USB 1.1 64/60 Emulation) lub USB BOOT 2) windows xp w pliku Txtsetup.sif ma wykaz supportujących urządzeń na usb