Pentagram Cerberus ADSL Lite - wymiana firmware?


(Kozza) #1

Licytuje właśnie na allegro ten router bo w niedalekiej przyszłości zamieram wziąć Multimo 1Mb. I bardzo dużo nasłuchałem sie na temat jego. Chodzi mi najbardziej o p2p, podobno zapycha niemiłosiernie łącze że stronki przy włączonym programie p2p nie otwierają się w ogóle. I właśnie na tą bolączki mają "radę" - softa SafeCom . Skłonny bym był go wgrać ale nie jestem do końca pewien bo zdążają się owe niepowodzenia i router zostaje poważnie uwalony. Ma ktoś jakieś wskazówki co do p2p na tym routerze bo nie chciałbym ryzykować tą "wymianą" softu lub czy ktoś mógłby opisać proces wymiany firmware (czytałem na pclab ale to mi nie wystarcza). No i w końcu jakie jest ryzyko niepowodzenia i czy jest jakiś sposób na bezproblemową jego wymianę :?: Czekam na wypowiedzi :mrgreen:


(Technik Elektro) #2

każdy ci zapcha chyba że ma wbudowaną obsługę zarządzania przepływem danych QOS. wystarczy na p2p włączyć jakieś ograniczenie np do 100KB na łączu 1Mb.


(Bigfix) #3

Ja mam ten router z wgranym softem SafeCom. Powiem Ci tak, wielkiej różnicy nie ma... przy eMule da się "chdzić" po stronkach ale strasznie wolno się otwierają.Przy włączonym Aresie albo utorencie praktycznie nie da się serfować :(. Ten router jest jest dobry pod warunkiem że p2p używasz w nocy :twisted:. Widziałem ostanio nową wersję tego routera z Qos'em cena poniżej 100PLN http://www.allegro.pl/item283408907_pen ... _w_wa.html ...jest szanasa że się nie będzie zapychał :roll: A co do zmiany softu wszystko idzie gładko (przynajmniej w moim przypadku tak było).

Proces wgrywania nowego softu masz opisany na tej stronie http://forum.neostrada.info/ (jak pisze te słowa forum jest chwilowo niedostępne) w dziale Problemy albo udostępnianie połączenia (nie pamiętam w tej chwili) poszukaj tematu Pentagram Cerberus ADSL Lite. Jest tam wszystko opisana oraz są linki do pobrania softu SafeCom.