PENTAGRAM Cerberus - Nie można się dostać do konfiguracji

Witajcie. Nabyłem dzisiaj router: PENTAGRAM Cerberus ADSL WiFi 802.11 G. Podłączam go do gniazdka telefonicznego, karty sieciowej i do zasilania, po czym uruchamiam przeglądarkę i wpisuję adres do konfiguracji routera: 192.168.1.1 i… nic. Strona się nie wczytuje. :expressionless: W Połączeniach lokalnych mam wszystko ustawione na: automatyczne. Firewall wyłączony… Nie wiem co zrobić… :confused:

Edit:

Przepraszam was za wprowadzenie w błąd, źle przedstawiłem sytuację. Otóż to wygląda tak:

Jak we właściwościach Protokołu Internetowego (TCP/IP) dam na automatyczne wszystko, to przy ikonie karty w Połączeniach Sieciowych jest napis najpierw: Pobieranie adresu sieciowego - tak przez 30 sekund. Potem wyskakuje przy ikonie wykrzyknik w trójkącie i napis obok ikony: To połączenie może mieć ograniczoną łączność lub brak łączności.

Jednak jedna osoba mi pleciła abym wpisał stałe dane:

IP: 192.168.1.2

brama 192.168.1.1

maska 255.255.255.0

i wtedy zaczęło wszystko ładnie chodzić. Lecz za to nie mogłem dojść do konfiguracji.

Ps. Mam dwie karty sieciowe. Testowałem router na obydwóch i na każdej powtarza się ten sam błąd.

Wpisz 192.168.1.100 powinno zadziałac jak nie to napisz postaram sie pomóc

dokladnie wpisujesz 192.168.1.100 wyjdzie ci strona i konfigurujesz ja nic nie zmienialem jedynie hasło i nazwe uzytkownika (przy neostradzie)

Przepraszam was za wprowadzenie w błąd, źle przedstawiłem sytuację. Otóż to wygląda tak:

Jak we właściwościach Protokołu Internetowego (TCP/IP) dam na automatyczne wszystko, to przy ikonie karty w Połączeniach Sieciowych jest napis najpierw: Pobieranie adresu sieciowego - tak przez 30 sekund. Potem wyskakuje przy ikonie wykrzyknik w trójkącie i napis obok ikony: To połączenie może mieć ograniczoną łączność lub brak łączności.

Jednak jedna osoba mi pleciła abym wpisał stałe dane:

IP: 192.168.1.2

brama 192.168.1.1

maska 255.255.255.0

i wtedy zaczęło wszystko ładnie chodzić. Lecz za to nie mogłem dojść do konfiguracji.

Ps. Mam dwie karty sieciowe. Testowałem router na obydwóch i na każdej powtarza się ten sam błąd.