Pentagram cerberus p 6331-42 brak pełnej prędkości

witam zamówiłem u siebie w domu internet z Neostrady nie kupowałem od nich routera bo mam pentagram cerberus p 6331 42 i nie mogłem osiągnąć pełnej prędkości wiec zadzwoniłem do nich przysłali do mnie technika który pomierzył wszystko i niby było u nich wszystko ok. W moim domu podłączył swój notebook i swój router i u niego pokazało 10mb/s i powiedział ze to wina mojego routera wiec szukałem odpowiedzi w internecie i trafiłem na tą stronke http://www.forum.tweaks.pl/Pentagram-Cerberus-P-6331-42-i-Neostrada-t49094/ i tam wyczytałem żeby zmienić następujące ustawienia Ustałem Annex A>Save a potem jeszcze ADSL2+>Save. Teraz już wyświetla mi ADSL2 PLUS i prędkość przej pare dni była ok ale po pewnym czasie router nie mogł sie połączyć to zmieniłem ustawienia z ADSL2+ na G.DMT ale prędkość znów spadła do 6,5 mb/s próbowałem resetować router i bez powodu co może być powodem że tak sie dzieje jakiś bład w konfiguracji robie (jak tak to czemu działało prez pare dni) czy to jest wina tpsa?  

Skoro raz działa ADSL2+, gdzie możesz liczyć na pełne 10Mb, a za chwile tylko G.DMT gdzie możesz oczekiwać do 8Mb/s max to jak dla mnie jest to problem dostawcy.

Neostrady nie ma 10 Mb/s tylko może być do 10Mb/s, czyli prędkości nie są gwarantowane, więc do 10 Mb/s oznacza od 0 do 10, czyli że raz bedziesz miał 8Mb/s, a raz będziesz miał 6Mb/s a nieraz bedziesz pobierał z pełną prędkością, ponieważ tak masz napisane w umowie, więc to jest normalne, że prędkość spadła do 6,5Mb/s   

ok ale to czemu raz działo na adls2+ i po paru dniach nie i musiałem przejść na g.dmt to mam dzwonic do nich czy to kwestia routera

Podaj wartości margines szumu i tłumienie, które znajdziesz w statystykach po zalogowaniu się do konfiguracji.

237d37.jpg

Dokładnie o to. Wartość graniczna dla SNR to 6dB wiec mały zapas jest, ale żadne ustawienia routera nie pomogą Ci w podniesieniu prędkości. Ewentualnie możesz spróbować z aktualizacją softu, podobno przy starym router nie radził sobie z dużym tłumieniem.

Stabilnie działa Ci ta usługa? Może DLM zmniejszył prędkość, w tym zmienił modulację na GDMT w wyniku braku stabilności połączenia?

tak działa stabilnie nie narzekam na to a to co z tym DLM możesz rozwinąć 

DLM to automat, który dopasowuje prędkość do aktualnych warunków technicznych. Cytując jeden z artykułów, które znajdziesz w sieci: Podstawową funkcjonalnością systemu DLM, jest stabilizacja, która polega na ciągłym monitorowaniu parametrów pracy usług. W oparciu o wyniki monitorowania oraz dzięki zaawansowanym algorytmom i regułom system automatycznie dobiera i wgrywa na DSLAM najlepszy profil dla każdej linii.

Wniosek jest taki, że masz teraz profil jak dla opcji 6Mbps dla download. Co prawda usługa nadal pracuje w widełkach dopuszczalnych dla tej oferty (1-10Mbps) ale warto ponowić zgłoszenie. Proponuje ten formularz http://pomoc.orange.pl/.