Pentagram Cerberus P 6331-6 z TP-Link TL-WR543g

jak w temacie

chcę połączyć Pentagram który łączy się po adsl z netią drogą radiową z TP-link

czyli tp-link ma odbierać internet po wifi i przekazywać dalej po LAN

męczyłem się z tym dzisiaj cały dzień i za cholera nie chce działać

tp-linka ustawiam w tryb AP Client Router: WISP Client Router

wyłączam dhcp

wyszukuje sieć z pentagrama i chce się z nią się z nią połączyć (zasięg radia ok)

niby wszystko ok ale nie działa - nie pobiera pakietów :frowning:

proszę o instrukcje punkt po punkcie co muszę ustawić w TP-linku

Prawdopodobnie chcesz żeby TP-Link działał jako przełącznik, tak? W tym przypadku AP działa jako WAN i rozdziela sygnał na przełączniku, dlatego nosi nazwę AP Client Router (WISP). Pakiety nie przechodzą, ponieważ komputery nie dostają adresu, bo DHCP jest wyłączony, a skoro AP rozdziela łącze, to z Pentagrama też nie są przydzielane adresy tak, jakby to było w przypadku przełącznika. Napisz co dokładnie nie działa. Sprawdż czy pakiety protokołu ICMP przechodzą pomiędzy samymi routerami, Pentargram powinien mieć możliwość pingowania (logując się do routera przez telnet).

Pozdrawiam!

sprawa załatwiona

udało mi się rozwiązać problem

napisze co zrobiłem - może kiedyś komuś się to przyda

a więc:

W pentagramie nic się nie zmienia

Zakładając że IP pentagrama to 192.168.1.1

to WR543g ustawiamy w ten sposób:

  • LAN IP: 192.168.10.1 (inna podsieć)

  • Operation Mode: AP Client ROuter

  • WAN: Static 192.168.1.55 255.255.255.0 brama=192.168.1.1 dns=192.168.1.1 dns2=8.8.8.8 (zwróćcie uwagę na bramę i dns - musi być taka sama jak IP routera w tym przypadku ADSL Pentagram)

  • WIreless, klik [site survey] …wybierz sieć która chcemy przechwycić z pentagrama, [connect]

  • WIreless security - ustawiamy jak w pentagramia

  • DHCP - wyłączone !

i wszystko działa

kiedyś sądziłem ze forum dobrych programów zawsze przyjdzie z pomocą - ale to było kiedyś

teraz w prostych sprawach mało kto odpisze ;/

Pozdr

Kable tylko do portów LAN w WR5xx, port WAN pusty.