Pentagram Freezone - ktora konstrukcja lepsza!

(Xiao19) #1

Pentagram Freezone QC-92 Cu

http://darten.pl/product_info.php?products_id=624

czy

Pentagram Freezone QC-80 Cu

http://darten.pl/product_info.php?products_id=623

chodzi o wydajnosc chlodzenia>>

(Partia) #2

Cześć,

Miałem okazję wypróbować oba te wentylatory- różnice są nie wielkie(jeśli idzie o temperatury) QC-80 jest trochę cichszy wg. mojego ucha :slight_smile: dlatego go kupiłem i jestem zadowolony.

Tu jest fajny artykuł o wentylatorach http://pclab.pl/art10936-1.html

pozdrawiam

(Xiao19) #3

ale powiedz tak bo z tego co widac tu masz wentyl 92mm czyli ponad 50CFM

na 80MM masz gora 35CFM z tym ze tu masz wiekszy radiator

wiec musi byc jakas roznica w chlodzeniu

(Piotralek) #4

Według mnie to Pentagram Freezone QC-80 Cu będzie lepszy :slight_smile:

(Partia) #5

może to coś wyjaśni:

"Po zmianie wysokości miedzianego radiatora zmieniła się też masa całego zestawu, teraz waży on 579 g (vs. 616 g w modelu QC-80 Cu). Liczba żeber nie zmieniła się. Nadal mamy 43 sztuki ściśnięte aluminiowymi blokami i rozłożone tak, aby zagwarantować największą powierzchnię i najlepszy dostęp do powietrza z wentylatora. Mimo tak dużego śmigła, model QC-92 Cu ustępuje wydajnością cięższemu braciszkowi. Z jednej strony może to być spowodowane mniejszą ilością miedzi, z drugiej jest na pewno spowodowane innym typem wentylatora. Wentylatory nie posiadające ramki wokół wirnika dają większe ciśnienie powietrza, co jest dość ważne w tego typu radiatorach. Najbliżej podstawy szczeliny są dość małe i trzeba silnego nadmuchu, aby przepchać tamtędy powietrze. Stąd model QC-92 Cu będzie się gorzej sprawował, niż QC-80Cu. Oczywiście nie jest to zły cooler, jeśli jednak ktoś liczy, że dzięki większemu wirnikowi uzyska lepsze temperatury, może się rozczarować."

Ja osobiście testując, miałem oba wentyle przez tydzień(znajomy w sklepie :slight_smile: ) nie zauważyłem większych różnic.

(system) #6

ja bym polecil QC-92 CU, kiedys widzialem jakies testy tych wentylatorow i lepeij wypadl wlasnie 92, po 2 wedlug mnie 92 jest cichszy ( mialem stycznosc z tymi wentylatorami naraz) :wink:

(Xiao19) #7

Partia i o to mi chodzilo dzieki :wink: :wink:

powiem koledze zeby dokupil jesce 92mm wentyl za 9zl

i sie polaczy tak jak ja mam podobnie w Thermaltake 2x92mm

pozdro

(Partia) #8

Nie ma sprawy :slight_smile:

Grunt to i tak dobrze wentylowana buda :slight_smile:

p.s. ja nie używałem tej pasty, którą daja w zestawie tylko arctic silver.

pozdrawiam

(Xiao19) #9

ja mam jeszcze jakas ceramiczna

wiec spox >>>w obudowie ma 3 80mm wiec ujdzie

i zaslacz chiefteca z 2 wentylami i

bedzie podkrecanie zobaczymy jak Pentagram sie spisze

(Kriss1999) #10

Witam

Mam Pentagram Freezone QC-92 Cu i nie nazekam ! ale...

Wiatrak siedzi na procku barton 2600 bez podkrecania temperatura utrzymuje sie w okolicy 47st. C po podkreceniu procka do 3200 temp wzrasta do 54st.C. Sam wiatrak jest bardzo dobry ALE bez dodatkowego wiatraka zalozonego z tylu obudowy ktory wyciaga cieple powietrze to lipa. Wiatrak moze chodzic na maxa ( chodzi jak cichy odkurzacz ) a i tak po jakims czasie komp zacznie ci sie wieszac, poniewaz powietrze nie ma jak sie wydostac z obudowy. Z gornej partii obudowy robi sie male piekielko.

temperatury ktore podalem sa przy parametrach:

wiatrak z proline za 35zl 12cm świecacy zalozony z tylu tak aby wyciagal cieple powietrze i przy obrotach wiatraka na procku (Pentagram Freezone QC-92 Cu) ustawionych na minimum.

takie rozwiazanie jest najlepsze dlatego ze w nocy komp moze chodzic a ty sie wyspisz i wstaniesz bez bólu glowy :slight_smile:

pozdrawiam wszyskich

KAMIL