Pentagram i nie działajacy net z chello (pentagram cerberus)

Witam jak w temacie mam problem. Jestem użytkownikiem netu z chello i do dzisiaj wszystko chodziło elegancko, lecz dzisiaj byl gosciu z chello i zakladał u mnie CHELLO HD, niby mam teraz cyfrowa tv i szybszy net. Internet mialem podzielony na dwa kompy tj. na stacjonarny i na laptopa. Po zmianie kompy normalnie łącza sie z routerem ale niema na nich neta :confused: po podłączeniu bezposrednio kabla do kompa net jest. i teraz pytanie o co kaman co sie stało z tym gó***m . dostaje juz szewskiej pasji z tym badziewiem help… !!

Jaki to jest dostawca? Linią telefoniczną dostarcza ci neta? Podaj model modemu, coś musi być…

Model routera.

Dostawca UPC,

Dostarcza za pomoca kablówki

Modem : MOTOROLA surfboard sb5100E

Router: Cerberus 802.11G LITE

do wczoraj i dzis rano bylo ok dopiero jak ten gogus z UPC przylazł i wstawił dekoder cyfrowy i przyspieszył neta zaczeły sie jaja

Wejdź w ustawienia routera i sklonuj adres MAC modemu. To powinno wystarczyć :slight_smile:

a gdzie mam go wpisac?

Wpisujesz w przeglądarce 192.168.1.100, podajesz hasło, z lewej strony wybierasz Network, dalej MAC Clone i masz przycisk Clone MAC Adress i to wszystko :slight_smile:

Dodane 14.04.2010 (Śr) 22:18

Jeśli nic nie było zmieniane to nazwa użytkownika to admin a hasło pentagram :slight_smile:

po pierwsze u mnie to tak adres zeby dostac sie do routera to 192.168.1.254 login to root a hasło 1234 :slight_smile: i u mnie niema nic takiego jak network ale znalazłem cos takiego jak clone mac adrees w LAN :confused: ale to nic niedało nadal neta brak :confused:

Po pierwsze to Cerberusy Pentagrama nie posiadają takiego IP, chyba że zmieniałeś je ręcznie ale routery te nie posiadają również takiego loginu, więc podejrzewam tutaj, że albo Ty albo ktoś podmieniał firmware w routezre zapewne na firmware Biliona. Jeśli tak to w takim razie podaj jaki to firmware i w jakiej wersji - takie informacje powinieneś znaleźć w informacji o urządzeniu - standardowo w Pentagramach nazywa się to Device Status.

Pozdrawiam!