Pentium 4 3 GHz a Athlon XP 2400+

Czy gry wymagające tego pentiuma będą działać na tym athlonie?> :^o

a o jaka grę dokładnie ci chodzi

The Elder Scrolls IV: Oblivion i Gothic 3

Gothic 3 na pewno. u mnie chodził na 2000+ ale na najniższych tylko sie nie rwał

Athlon ma lepszą architekturę,Intel zarzucił architekturę Pentium 4,Core2Duo ma architekturę wziętą z Pentium 3 i ulepszoną,a co do kompatybilności gry działają i na tym i na tym,oczywiście jeśli gra jest tworzona z wykorzystaniem mechanizmów danego procesora lepiej będzie działać na danym procesorze,co do takich gier jak Gothic 3 i Oblivion tu znaczenie ma też karta graficzna i ilość pamięci ram,przy 1 GB ram Gothic 3 będzie przycinał

Sprawidziłem wymagania gothica 3 przez stronę http://www.systemrequirementslab.com i mój procesor nie spełnia minimalnych wymagań tej gry. A Crysisowi spełnia :o

Gothic 3

CPU

Minimum: Intel Pentium 4 2.0 GHz or AMD Athlon 64 3200+

You Have: AMD Athlon XP 2400+

FAIL: Sorry, your computer does not meet this requirement. Click the ‘We Recommend’ button to see a solution to this problem.

CPU

Minimum: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz for Vista) or faster, Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz for Vista) or faster, AMD Athlon 2800+ (3200+ for Vista) or faster.

You Have: AMD Athlon XP 2400+

PASS

Athlon XP 2400+ bardzo dużo nowych gier nie umie uruchomić, np: Wiedźmin o dziwo 2000+ już umie ,wiec będzie dużo problemów z tym Athlonem.Pozdrawiam.

Ale tak samo będzie się w tych grach sprawował Pentium 4,bo architektura da o sobie znać