Pentium 4 vs. Dual Core

Który jest lepszy procek Pentium 4 3,0 Ghz czy Pentium Dual Core Inside 1,73 Ghz i czy jest duża różnica tz na którym beda lepiej chodzily gry

Pentium 4 to prądożerny grzejnik. Bierz tego DualCore

Pozwólcie, że przyłączę się do tematu :wink:

Sam mam P4 i akurat chcę zmienić kompa. Nasuwa mi się taka sprawa - jak się ma wielordzeniowość do GHz :?: Konkretnie chodzi mi o to, czy procesor, który ma dwa rdzenie np. po 1,2 GHz będzie wydajniejszy niż jednordzeniowy taktowany np. 3 GHz :?:

Pomijam kwestię prądożerności czy ciepła wydzielanego :wink: chodzi mi o samą wydajność :slight_smile:

Wszystko zależy w zasadzie do czego się go używa ;] np nie wszystkie starsze programy itp… obslugują dwa rdzenie i będą lepiej chodzić na pentium 4 3,00 ale w większości wypadków lepiej sprawdza się procesor dwurdzeniowy choć jak już kupować to lepiej jakiś szybszy niż 1,2ghz ;]

Zakładam że chodzi ci o Pentium Dual Core a nie pentium D ;] I przy takim założeniu lepszy będzie ten dual core choć jak już kupujesz to lepiej brać coś szybszego ;]

Apropo Pentium 4 jak pisał jeden z przedmówców to typowy piekarnik i nie opłaca się w niego inwestować ;] To samo ma się przy Pentium D - niby jest to procesor dwurdzeniowy ale jest to podwójny piecyk czyli dwa rdzenie pentium 4 ale myśle że chodziło ci o pentium dual core a to już zupełnie inna technologia itp… ale także myśle że minimum w obecnym czasie to jakiś e5200.