Pentium D 830 - Athlon 64 4000+ Który lepszy?

Witam obecnie mam Pentiuma D 830 a chce kupić AMD Athlon 64 4000+. Czy moglibyście ocenić wydajność w skali 1-10 te obydwa procki, żebym wiedział mniej więcej jaki będzie skok wydajności. Z góry dzięki.

Ten Athlon jest jednordzeniowy. Procków jedno i dwu jajowych sie nie porownuje. Athlon bęzie wydajniejszy w grach. i jeśli chcesz brać tego Athlona to obecnie tylko na AM2…

I tak to jest radzić się w sprawie zakupu sprzętu… :slight_smile: Dziesiątki razy czytałem tu rady (nie pamietam czy akurat twoje McDracullo , piszę teraz ogólnie): "jak możesz to poczekaj na premierę AM2, wtedy ceny spadną i będzie można kupić proca na 939 znacznie taniej. I co? Teraz będziemy czytać że jak kupować to tylko AM2 bo S.939 to zabytek nie wart uwagi? :slight_smile:

Faral AM2 miał byc droższy, jednak okazuje się dość tanią nowościa. Różnica miedzy s. 939 a AM2 jest nieduza (kilka złotych), wydajność porownywalna, ale bardziej przyszlosciowe. Jeśli nie widać różnicy to po co pchać się w coś starszego?

Sory, cen nie porównywałem, jeszcze. Jeśli jest tak jak piszesz to chyba racja. Chociaż z tym że AM2 jest bardziej przyszłościowy to ja juz zaczynam wątpić. Na pewno bardziej niż 939 ale na jak długo? Wypuścili nie tak w koncu dawno równolegle 754 i 939 z czego ten drugi miał być rozwijany przez dłuzszy czas i co? Koniec, ślepa uliczka. Jak długo pojedziemy na AM2?

Więc jak kiedyś pisałem - poczekajmy z tym AM2.

Jak to mój dziadek mawiał - pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

DDR2 ma być wspierane przez AM2 conajmniej przez 2 lata, co nienzaczy ze po tym czasie znowu bedzie zmiana podstawki.