Pentium IV HT 3,06 Ghz czy AMD Athlon 64 3000+ Venice

Rozmiawiałem ostatnio z kumplem posiadaczem w/w P IV z HT i powiedzial mi żebym dozbierał troszke siana i kupił produkt Intela a nie AMD.Zburzył mi całą konstrukcję modernizacji kompa… POMOCY???Co wybrać.

Intel na sokecie 775 a AMD na soku 939(teksty o AM2 będą usuwane 8) )

AM2. Jak ten text będzie usunięty to będzie tylko i wyłącznie twoja strata. Chyba, że zależy Ci na AGP czy coś w te klimaty… 939 to już przeszłość brak możliwości modernizacji itp. Stare Intele na 775 to słabizna w porównaniu do Core 2 Duo :slight_smile: Ale jeśli chodzi T vs 939 to jednak 939 > T :smiley:

piszę że nie chce AM2 bo ten komp tak jak będzie zmodernizowany to tak umrze.Po prostu niędę kupował AM2 tylko poto żeby sie nimpochwalić bo zapewniam że procek nie bedzie wymieniany.Jedynie jakas grafa

wsio w temacie :mrgreen:

ja bym wybrał pentium IV ma większe taktowanie

do giercowania jednaklepszy AMD czyż nie??

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http … ona-4.html

lepsza, ale po co krecic jak mozna mniec wydajniejszy i bez krecenia nawet po podkreceniu amd bedźie lepszy pentium, a krecic mozna zawsze a od krecenia juz będźie wiecej ciepła wydźielał, wiecej pradu ciagnał, i tez wydjaniejsze chłodzenie potrzebne będźie a po co kupowac wentylatory odźielnie jak mozna naraźie kupiec intela i bez zadnego dodtakowego chłodzenia tylko boxowego i tak bedźie wydajniejszy od tego athlona napewno ale decyzja nalezy do Ciebie.

Ja zdecydowanie brałbym pentium 4, zgadzam sie z winxp_15

Do gier to jest ram potrzebny i dobra grafa, a nie procesor

I tu sie zgadzam.Dlatego nie sluchalem kumpli na forum doradzajacych zakup Venice 3000+ za 399 w Boxie.Kupilem Celerona D 3,06GHZ na s775 i jestem zadowolony(dodam ze mam tez platforme AMD z BARTONEM 2600+).Gram w to co gram na maksa,bo grafa i ram wlasnie sie liczy.Nawet jesli wg testow AMD w stosunku do Intela ma o 5fps’ow wiecej to na samym procku oszczedzacie 150 zl wiec nie warto przeplacac.A i tak FEAR smiga mi na maxa z frameratem przy zadymie 35 do 75 FPS.

Dobra,jednak sprobuję tego AMD.Po części także czysta ciekawośćmnąkieruje bojeszcze nie miałem AMD.Zawsze albo Celeron albo Pentium jakiś.Po prostu-czas na zmianę,raz się żyje…trzeba ryzykować co do tego to na forum nie ma osoby ktora sie ze mną nie zgodzi

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 17:41

poza tym dużo się bawię w konwersję muzy i filmów a tu jak wiadomo grafa nie jest potrzebna :smiley:

Ja brałbym zdecydowanie Pentiuma ;). Decyzja oczywiście należy do ciebie. I zgadzam się z winxp_15. A co oprócz proca chcesz modernizować ??

Narazie nic ale w planach jest grafa na PCI-E lub 1GB RAM-u