Pernamentne aktualizacje

Nie ma dnia, nawet 5 godzin, bez którego win7 nie pobiera aktualizacji. Najgorsze jest to, że gdy pobierze 1,2,3 to po jakimś czasie - tego samego dnia, znowu pobiera inną. To już irytujące, czy zawsze tak jest?

Witaj,

jesteś pewny, że za każdym razem pobiera i instaluje się inna aktualizacja, a nie po prostu ma problem z instalacją i za każdym razem próbuje od nowa? Od kiedy tak się dzieje? Spróbuj wyłączyć i włączyć aktualizacje, u mnie też raz coś mu się pomieszało i po takim zabiegu jest wszystko OK :wink:

Jestem pewien

Witaj. Czy masz świeżo zainstalowany system?

Sprawdź panel sterowania > Windows Update > zainstalowane aktualizacje ( menu po lewej stronie ) - czy te aktualizacje, które pobiera są zainstalowane i czy się nie powtarzają.

Aktualizacje są zazwyczaj raz w miesiącu. Więc albo masz świeży system albo aktualizacje się nie instalują z powodu jakiegoś tam błędu.

System mam od czwartku.

No to musisz poczekać, aż wszystko się zainstaluje :wink: Dziwne to trochę, bo na początek u mnie zgarnia jedną, potem powyżej 60 i na koniec jakieś 6-7, nic tylko cierpliwie instalować :slight_smile:

To w takim razie jest to jeszcze normalne.

Ogólnie świeżo postawiona 7 bez SP1 dostaje na wejście 80 aktualizacji oznaczonych jak “ważne”, następnie zgłasza się SP1 (co samo w sobie jest paranoją, zgłosiłby się jako pierwszy, więcej do pobrania ale system byłby zaktualizowany za jednym zamachem), w dniu dzisiejszym jest do pobrania ok. 13 łatek, jeżeli masz Office to dla niego też zgłasza się masę łat, więc sytuacja jaką opisujesz jest jak najbardziej normalna :wink:

BTW. Osobiście zawsze po postawieniu systemu najpierw magluję WU, do momentu gdy już nie zgłasza żadnych dostępnych aktualizacji, choć czasem potrafi coś jeszcze znaleźć w najmniej odpowiednim momencie :lol: