Pes 10 full detale na laptopie

Witam mam nowego laptopa i chciałem sobie sprawdzić gre akurat mialem pesa 2010 zainstalowałem na laptopie i gdy chce włączyć na high lub na medium to wyskakuje ten błąd mam napisane na lapie Vram 1gb memoy 4gb intel dual core i5 i nie chce na full? jak to możliwe proszę o pomoc o co chodzi?

http://img840.imageshack.us/img840/5914/sadsado.jpg

Ano tak to możliwe, że pewnie masz kiepską kartę graficzną, ale w tym wypadku to we wróżkę się bawię, bo nie napisałeś jaką tą kartę masz.

Jeżeli masz kartę Intela typu GMA4500 czy coś w tym stylu to zapomnij o grach stary… a niestety najczęściej takie karty dają do laptopów. Żeby taki PES w ogóle Ci ruszył to potrzebujesz dobrej karty nVidii albo AMD.

własnie mam na laptopie znaczek NVIDIA i nawet mam napisane akuart ten laptop jest z niemczech i pisze Vram 1gb i coś tam jeszcze pisze ze mam hd graphics czy coś

Sprawdź Everestem jaką masz kartę graficzną. A jak nie to spróbuj na niższych detalach.

oto ss

videolb.jpg

Jak na moje oko, to masz laptopa z technologią nVidia Optimus. Jest to nowa technologia, która ma za zadanie włączać zewnętrzną kartę graficzną tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Możliwe, że musisz ręcznie przełączyć laptopa na zewnętrzna kartę graficzną, bo prawdopodobnie testy wykonywane są na zintegrowanej karcie intela.

tzn jak przełączyć co zrobić bo inni mi mowią ze musze jakieś sterowniki zainstalować czy coś

Nie miałem styczności z Optimusem więc nie wiem co dokładnie musisz zrobić. Na pewno potrzebujesz najnowszych sterowników i musisz pogrzebać w ustawieniach panelu nVidii. Tak mi się przynajmniej wydaje. W sumie mógłbyś np zapytać na forum notebookcheck.pl. Tam jest sporo maniaków laptopów i niejeden egzemplarz przeszedł przez ich ręce. Powinni pomóc.

dobra sprawdzę to na pewno dzięki za pomoc

Ta grafika z takim prockiem od intelka, to pes110 powinien spokojnie ruszyć na maxa, możliwe jak wyżej napisali, ale proponowałbym nowe sterowniki, wyszły nie dawno do wersji mobilnych, może pomoże, na lapkach aż tak się nie znam, bo mi stacjonarka starczy. Pes10 nie jest taki wymagający, i poszukaj tej “ukrytej” opcji :slight_smile: