Pewien problem z emule

witam wszystkich. mam nastepujacy problem (a raczej pytanie):

Dlaczego transfer sciagania plikow w wyzej wymienionym programie jest bardzo niski skoro:

  • udostepniam bardzo duzo plikow

  • mam w miare duzo kredytow (okolo 8000)

  • liczba osob, udostepniajacych dany plik (ktory w tej chwili sciagam) wynosi powyzej 2000

  • konfiguracja osiolka zgodna z moim laczem internetowym

  • High ID

za odp. dzieki

pozdrawiam

A jakie masz łącze i jakie to prędkości :?:

kumar1 może poprostu jesteś w tej chwili daleko w kolejce, inni mają więcej kredytów :slight_smile:

Może podłącz się do innego serwera :wink:

Neostrada opcja 128 - ale przyspieszona do 327.

Złączono Posta : 28.05.2006 (Nie) 21:36

co 30 min zmieniam serwer - efekt zdenerwowania ;/

a tak poza tym…w jaki sposob zwieksza sie ilosc kredytow ? - to wlasnie kredyty decyduja o miejscu w kolejce ?

No jak co chwilę zmieniasz serwer to się nie dziwię… Im dłużej jesteś połączony tym wyżej jesteś w kolejce… Jak najdłużej musisz być podłączony do jednego serwa ;).

A dzie ty przeczytałeś że masz te swoje 8000 kredytów? Z tego co wiem ich nie mozna zobaczyc przynajmniej w podstawowej wersji mula.

A jaki to jest ten niski transfer? :wink:

mam wersje v0.47.a i ilosc kredytow pokazana jest w LOGu

oczywiscie na poczatku, przez caly czas bylem podlaczony do jednego serwera. ale jak zobaczylem ze mam niski transfer to zaczalem kombinowac z innymi serwami

przedzial od 100 bajtow do 2 kb - to wlasnie jest przytlaczajace ;/

Jak masz neostrade to się nie dziw, też jestem na nią skazany i też mam ten sam problem, raz na jakiś czas jest po prostu tak jak mówisz, ten transfer, który oni podają jest fikcją, sygnał jest przede wszystkim nierówny; pewnie za jakiś czas się polepszy, nie zdziwię się jak to będzie od 1. już nie raz takie cos zaobserwowałem. A przynajmniej tak mi się wydaje bo ekspertem to ja nie jestem :roll:

Emule charakteryzuje się tym że średnia transferu jest wysoka.Polega to na tym żeby ściągać kilka plików powiedzmy 5 z prędokością 5 kb/s plik.Ja jak korzystałem z emule to ściągałem 3 pliki które średnio leciało 7 kb/s.

Nierówny? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, z emule mi bardz dobrze ściąga i transfer wcale nie jest fikcją, bo jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ze stron szło wolniej niż 30kB/s, a emule wiadomo max prędkości nie wyciągnie zawsze. Ale jeżeli ściąga wolno to albo są poblokowane porty albo są duże kolejki do pliku to trzeba odczekać swoje żeby się emule rozpędził. Jeśli chodzi o serwery to wg. mnie najlepszy jest Donkey Server no. 2

Jeśli przekraczasz limit ściągniętych danych to faktycznie może się wolno ściągać, i faktycznie od 1 wszystko wraca do normy, trzeba po prostu pilnować ile się ściąga, a nie narzekać, że tranfer jest fikcją a sygnał nierówny.

kumar1 tez kiedys chcialem sciagac przez eMule ale zobaczylem te boskie transfery z tego programiku to mozg staje i j**a odpadaja. A tez jestem w neo i to mam 2mb lacze :stuck_out_tongue: Dlatego przezucilem sie na torrenty :smiley: a sciaga az milo 200-250kb/s :slight_smile: i Tobie tez radze :mrgreen: