Pewien problem z grami :(

Mam pewien problem z grami :frowning: Gdy chce sobie w coś pograć, nie mogę! Uruchamiam grę i zaledwie parę minut (2,3 minuty) i wszystko się zacina albo psuje grafika lub co gorsze komp się sam restartuje. Nie wiem jak to naprawić i przydała mi by się pomoc! Z góry dziękuje za radę.

może komp za bardzo “zasyfiony” ?

A może troche więcej info??

System, konfig. komp. etc.

podaj więcej szczegółów.

Możliwe że jest zasyfiony ale wszystko działało 2, 3 dni temu. No to szykuje się format! :lol: :lol:

a czemu format ?

Może warto troszkę powalczyć ?

Odrobaczyć ?

Przede wszystkim przeskanuj komputer pod kątem wirusów, przeskanuj także programem Ad Aware i wrzuć logi z Hijack’a.

tak jak piszę @danielson , powalcz troszkę :faja:

zacznij od tego

syaoranv -> na tym, to się raczej powinno zakończyć. Jeżeli jest możliwość zasyfionego kompa, to w pierwszej kolejności trzeba z tym powalczyć, dlatego zapraszam do tego działu -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewforum.php?f=16

Kolejna sprawa, to konfiguracja komputera - być może zbyt dużo “wymagasz” od swojego sprzętu. Powiedz, jaki masz komputer i na jakich grach Ci się on zacina :slight_smile:

w tamtym temacie są zawarte same cenne i pożyteczne wskazówki na dobry początek (czyszczenie rejestry , zbędnych plików , skanowanie antywirusami) . nie wiem @Bieniol dlaczego na tym “powinno się zakończyć” .

:faja:

syaoranv - nie powinniśmy tego tutaj ciągnąć, ale skoro chcesz wiedzieć, to powiem :slight_smile: Otóż optymalizacja systemu służy do zoptymalizowania jego pracy. Jeżeli istnieje możliwość większego syfu (a z tego co tutaj widziałem, to jest to prawdopodobne), to w pierwszej kolejności powinno się z tym powalczyć. Czyszczenie rejestru można wykonać, ale po co wykonywać je dwa razy, skoro można raz po usunięciu całego syfu :slight_smile:

ja bym proponował na początek przetestować komputer pod kątem zasyfienia fizycznego :stuck_out_tongue: odpal jakąś kompresję filmu i parę programów… sprawdź czy Ci się nie wyłączy wtedy… jeśli tak to polecałbym nieco przejechać go sprężonym powietrzem (ew. odkurzaczem) lub wymianę pasty na procesorze… sam tak miałem… procesor się przegrzewał i automatycznie wyłączał… okazało się że wentylator na procku był zakurzony… wystarczyło go “poodkurzać”… kolejną opcją jest uprzątnięcie systemu… a format to ostateczność…

Popraw tytuł na konkretny.