Pewne urządzenia nie działają na wirtualnej maszynie

No to tak:

  1. VirtualBox zainstalowany. (zgodnie z zaleceniami w temacie: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=125058)

  2. Maszyna z Windows 7 postawiona

Ale mam problemy pewne:

  1. Nie potrafię użyć na virtualu drukarki (tak samo zresztą jak na Ubuntu) - instalacja sterowników nie daje nic. System (zarówno Ubuntu jak i Windows) drukarkę widzą, ale próba wydrukowania czegokolwiek kończy się zwróceniem błędu.

  2. Nie potrafię zainstalować sterowników dźwięku i grafiki. Zwraca błąd, że nie wykryto odpowiedniego sprzętu. Sterowniki na 100% pasujące do sprzętu jaki mam. W ustawieniach maszyny wirtualnej dźwięk włączony, próbowałem zarówno na Alsa jak i na PulseAudio. Efekt ten sam. Instalowałem stery z windy ale nie dało rady.

Co można jeszcze spróbować?

Najbardziej zależy mi na dźwięku i drukarce. Grafikę ewentualnie przy okazji.

Pomocy, proszę, błagam, wzywam. :wink:

Zainstaluj GuestAdditions. Wirualna maszyna nie używa sprzętu, który masz w komputerze więc stery nie pasują. W drugim menu (nie pamiętam nazwy) ostatnia opcja to chyba zainstaluj GuestAdditions.

Może pomogą również z drukarką. Poczytaj o tym w pomocy, nie używałem VirtualBoxa na hoście z Linuxem więc coś może się różnić.

Niestety, nadal nie działa dźwięk i drukarka.

Jednym słowem szajs. :frowning:

Ad.1. Udostępnij urządzenia USB. W Ubuntu dodaj użytkownika do grupy Vboxusers:

sudo gpasswd -a user vboxusers

zamiast user podaj swoją nazwę użytkownika, zrestartuj system i Virtualbox musi obsługiwać urządzenia podpięte pod USB.

Ad. 2. Po zainstalowaniu GuestAdditions w Windows 7 powinno się automatycznie uaktywnić przechwytywanie myszki i Virtualbox powinien korzystać z myszy systemu macierzystego, tj Ubuntu a nie “łapać” mysz i korzystać z systemu wirtualnego, takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Powinna być możliwość skalowania rozdzielczości, tj. Windows 7 powinien automatycznie dostosować rodzielczość do rozmiaru okna maszyny, czyli jak masz okienko to 7 ustawi sobie rozdzielczość np. 800x600 a jak włączysz widok w pełnym ekranie to 7 powinien mieć rozdzielczość monitora, np. 1280x800. Dźwięk powinien działać bez instalacji jakichkolwiek dodatków czy sterowników. U mnie Windows 7 Enterprise Trial obsługiwał dźwięk bez żadnego ale.

Pozdrawiam!