Phenom 965 BE i Cooler Master Hyper TX-3 - temperatury

Witam mam Phenoma 965 Be 3,4 i mam temperatury takie :

Jak włączę komputer po nocy to 33-36 na 36 staje

podczas gry np GTA 4 Crysis mam 50

a w tescie prime95 100% LOAD mam max 55 (od razu po włączeniu idzie do 50 w 2 sekundy może i po może minucie ma 53-54

Moje pytanie czy to jest w porządku ? dodam od razu że pasta z zestawu od CM

a i przy instalacji programów siedzenie na internecie ogólnie jak coś robię mam temperatury 36-39

Temperatury jak najbardziej dobre, mam takie same.

pozdr!

a na jakim chłodzeniu ?? tez CM tx 3 ? a i chciałbym zmienić wiatraczki zamiast 1 z zestawu dać 2 inne jakie polecacie ? 92mm na niego wchodzi w miarę ciche i wydajne

Na fabrycznym od AMD (może to i Cooler Master, wygląda bardzo podobnie do niego, w każdym razie nie sprawdzałem.) Coś jest nie tak, że chcesz wymienić? Jeśli chodzi za głośno, to w biosie trzeba przestawić, żeby do 45 stopni kręcił się na 50% swoich możliwości, a jak już przekroczy 45 stopni to zaczyna się kręcić szybciej.

nie mam opcji w biosie która kieruje wiatraczkami nie wiem czemu tylko mam 100% i 50% tyle więcej opcji nie mam a inne też powinny być takie jak silent PWN itp

jak ty masz takie temperatury jak ja na boxowym chłodzeniu to znaczy że ja mam za dużo pasty nałożone albo zle założony cooler bo CM jest dużo lepszy od boxowego

Mam włączoną technologię Cool’n’Quiet, przez co procesor pracuje na niższym taktowaniu kiedy trzeba i temperatury mam mniejsze. Ogólnie boxowe chłodzenie jest bardzo dobre w tym Phenomie. Nie masz powodów do zmartwień, poniżej 50 stopni w stresie wątpię żebyś uzyskał.

ok ale wiatraczki i tak wymienię bo ten strasznie głośno działa a nie mam w biosie opcji PWN lub Silent itp mogę tylko zmniejszyć programem control pannel dołączonym do płyty głównej na CD i jeszcze jedno pytanie jak będę zakładał drugi wentyl to jak ?

O<

O - radiator

< - wentyl dmucha na zewnątrz

i teraz jak założyć drugi tak czy tak

>O<