Phenom II X4 955 - pasta w zestawie?

Witam,

Wczoraj dotarł do mnie nowy procesor - AMD Phenom II X4 955 BE.

Po rozpakowaniu okazało się, że na radiatorze nałożona jest szara maź o wielkości procesora - czy jest to pasta termoprzewodząca? Myślałem, że trzeba ją kupić osobno i chciałem oddać komputer do serwisu, by mi to zrobili.

Wystarczy po prostu wpiąć procesor do płyty, nałożyć radiator (z pastą na procesor) i już?

Dokładnie. Tylko uważaj jak będziesz poprawiał/demontował, bo wyciągniesz procka z socketu razem z radiatorem… (:

Wyczyść to coś co jest na radiatorze.

Kup jakąś dobrą pastę ~ 30zł

Nałóż trochę pasty wielkości ziarenka ryżu, wsadź palucha do woreczka foliowego i rozsmaruj dokładnie.

Dlaczego? Ta dołączona nie wystarczy? Wydaje mi się, że skoro dają gwarancję na 3 lata, to pasta musi być dobra.

Słuchaj ludzi którzy się znają, a nie zapwienień producenta ^^ ufaj forumowiczom a nie marketingowej ściemie. :slight_smile:

Ale czy jest rzeczywista różnica między tymi pastami? Wydaje mi się, że nie.

30zł to nie jest dla mnie tak mało, już sporo wydałem na części do komputera.

Nic nie wymieniaj. Zamontuj z tą pastą co jest, jak się będzie grzał lub coś podobnego wymienisz na nową. Na wszelki wypadek masz jeszcze gwarancję. :slight_smile:

Właśnie.

Wydaje mi się, że nie dawaliby byle czego.

Ja osobiście na “oryginalnie” założonej paście na procesorze i boxowym coolerze jadę już 3 lata (wiem, że to trochę nierozsądne) i temperatury są w okolicach 40 stopni w stresie… Według kolegów powyżej najlepiej pewnie też rozebrać kartę graficzną, przeczyścić z pasty i nałożyć “lepszą”. Zamontuj wszystko i przetestuj jakie są temperatury podczas grania. :smiley:

@Baczek90 a jaki masz procesor?

Zostanę przy dołączonej paście

Niczego nie czyść - zmiana pasty będzie miała sens jeżeli będziesz chciał zupełnie zmienić chłodzenie.