Phenom II X4 955 - pasta w zestawie?

(Marcinj10) #1

Witam,

Wczoraj dotarł do mnie nowy procesor - AMD Phenom II X4 955 BE.

Po rozpakowaniu okazało się, że na radiatorze nałożona jest szara maź o wielkości procesora - czy jest to pasta termoprzewodząca? Myślałem, że trzeba ją kupić osobno i chciałem oddać komputer do serwisu, by mi to zrobili.

Wystarczy po prostu wpiąć procesor do płyty, nałożyć radiator (z pastą na procesor) i już?

(majcovsky) #2

Dokładnie. Tylko uważaj jak będziesz poprawiał/demontował, bo wyciągniesz procka z socketu razem z radiatorem... (:

(Jaromir Zurawski) #3

Wyczyść to coś co jest na radiatorze.

Kup jakąś dobrą pastę ~ 30zł

Nałóż trochę pasty wielkości ziarenka ryżu, wsadź palucha do woreczka foliowego i rozsmaruj dokładnie.

(Marcinj10) #4

Dlaczego? Ta dołączona nie wystarczy? Wydaje mi się, że skoro dają gwarancję na 3 lata, to pasta musi być dobra.

(Mateusz Rogolski2) #5

Słuchaj ludzi którzy się znają, a nie zapwienień producenta ^^ ufaj forumowiczom a nie marketingowej ściemie. :slight_smile:

(Marcinj10) #6

Ale czy jest rzeczywista różnica między tymi pastami? Wydaje mi się, że nie.

30zł to nie jest dla mnie tak mało, już sporo wydałem na części do komputera.

(Mariuszbaczek) #7

Nic nie wymieniaj. Zamontuj z tą pastą co jest, jak się będzie grzał lub coś podobnego wymienisz na nową. Na wszelki wypadek masz jeszcze gwarancję. :slight_smile:

(Marcinj10) #8

Właśnie.

Wydaje mi się, że nie dawaliby byle czego.

(Mariuszbaczek) #9

Ja osobiście na "oryginalnie" założonej paście na procesorze i boxowym coolerze jadę już 3 lata (wiem, że to trochę nierozsądne) i temperatury są w okolicach 40 stopni w stresie.. Według kolegów powyżej najlepiej pewnie też rozebrać kartę graficzną, przeczyścić z pasty i nałożyć "lepszą". Zamontuj wszystko i przetestuj jakie są temperatury podczas grania. :smiley:

(Jaromir Zurawski) #10

@Baczek90 a jaki masz procesor?

(Marcinj10) #11

Zostanę przy dołączonej paście

(majcovsky) #12

Niczego nie czyść - zmiana pasty będzie miała sens jeżeli będziesz chciał zupełnie zmienić chłodzenie.