Phentom II x2 550 + dodatkowe rdzenie

(Mateusz Golebiowski) #1

Witam

Właśnie zakupiłem Phentoma II x2 550 3.1 ghz i mam takie pytanko jak rozpoznać że dodatkowe rdzenie są sprawne ??

Właśnie odblokowałem dodatkowe 2 rdzenie w tym procku ale nie wiem jak testować go pod wzglęem sprawności prosiłbym o radę

(FXJ) #2

Jakiekolwiek benchmarki odciążające procesor! Np. OCCT

Zainstaluj sobie AMD OverDrive 3.0

(Adalbert) #3

Można zapuścić na kilka godzin OCCT, a później najlepszym sprawdzianem będzie zwykłe użytkowanie komputera.

(Mariosti*) #4

5h nowym prime'em95 daje 100% pewność... testowanie przez zwykłe korzystanie z komputera może się tylko źle skończyć w przypadku minimalnie niestabilnego procesora...

(Mateusz Golebiowski) #5

A teraz mam takie pytanko czy po teście ok 5 godzin OCCT ( wszystkie rdzenie obiciążone) oraz w grach Riddick Athena Assult i WOW WOLTK można już stwierdzić że 2 dodatkowe rdzenie są sprawne ?

(Mariosti*) #6

Gry nic nie dadzą, ale stress test tak... niewiem jak occt, ale prime 95 daje jak wcześniej wspomniałem 100% pewność.

(Mateusz Golebiowski) #7

Dobra dam sobie spokój na razie i tak wydajność w porównaniu do starego Athlona jest kolosalna

(Adalbert) #8

Jak działają te 2 rdzenie, to nie ma potrzeby, żeby się marnowały. :slight_smile: Aktywuj wszystkie rdzenie, przeprowadź kilka godzin stresu Prime95 i OCCT, kontroluj temperatury i jak wszystko działa to zostaw aktywne te rdzenie.

(FXJ) #9

Jak coś wyłącz sobie w biosie opcje Cool’n’Quiet jeśli będziesz mocno obciążał procesor.

(Mariosti*) #10

Jak będzie obciążał to nie ma sensu wyłączać c&q... dopiero przy podkręcaniu i chęci wiarygodnego sprawdzenia stabilności ładowania samego systemu lepiej aby c&q było wyłączone ponieważ mogłoby zawyżać stabilnośc systemu obniżając taktowanie procesora.

Ale to tak swoją drogą...

(Mateusz Golebiowski) #11

Ogólnie testowałem procka tak jak wyżej napisałem CCT ok 5 godzin , WoW 1 godzina , Riddick 30 min , Overlord 30 min , Call of duty 2 i 4 i chodziło to wszystko ok temperatura w stresie wynosiła 54 stopnie ( nie pokazywało temperatur rdzeni ) obecnie te rdzenie wyłączyłem.

(Mariosti*) #12

Czyli wszystkie 4 są stabilne i chłodzenie sobie bez problemu z nimi radzi... tak więc nie ma przeciwskazań przed tym aby były cały czas w użyciu.

(Mateusz Golebiowski) #13

Oki to je spowrotem włącze przyda się to heh =) dzięki za rady

(Licence) #14

edge, mam prośbę jak będziesz podkręcać procek z odblokowanymi rdzeniami to napisz jak Ci poszło i jakie temp. miałeś itp. Bo interesuje mnie ten procek. Dodam topic sobie do zakładek.

(Mateusz Golebiowski) #15

Przy obecnych upałach nie będę podkręcał już jestem przeszczęśliwy że mam 4 rdzeniowy procek za 380 zł .

Teraz przetestowałem kompa 3Dmarkiem 2006 i normalnie mnie zatkało 13582 pkt 0_0 a dla porównania na swoim starym AMD athlonie X2 4400+ miałem 8566.

w szoku jestem

(Adalbert) #16

"54 stopnie ( nie pokazywało temperatur rdzeni )"

HWonitor (i OCCT, który korzysta z tego programu) nie wyświetla temperatury rdzeni Twojego procesora? A jak z CoreTempem?

(Mateusz Golebiowski) #17

też nie pokazuje. tylko ogólnie jaka jest temperatura procka. Ale wszystko chodzi stabilnie

(Nethalythic) #18

Co do temperatur.

HWMonitor, Everest najnowszy, Coretemp - pokazują wielu ludziskom złe odczyty temperatur. Chyba pobierają próbki nie z tych czujników co trzeba...

Speedfan i OCCT działają ok.

(Adalbert) #19

Bzdury, jak nie wiesz, to nie pisz. OCCT podaje IDENTYCZNE temperatury co HWMonitor, bo bazuje na tym samym silniku, dlatego ich wskazania nie mogą być różne. Chyba, że piszesz o starych wersjach, ale wtedy OCCT nie miał własnego wbudowanego odczytu.

Co do innych programów to słyszałem odwrotne opinie: to CoreTemp, Everest i HWMonitor (a co za tym idzie i OCCT) podaję najpewniejsze temperatury (z naciskiem na pierwszy program), natomiast do odczytu SpeedFana trzeba podchodzić z rezerwą.

(Mariosti*) #20

Adalbert

Wszystkie te odczyty brane są z danych podawanych przez płytę główną... nie z kosmosu... problemem może być ich interpretacja i tak z względnie nowymi modelami nic nie musi sobie radzić... jednynym pewnym interpreterem tych danych jest... BIOS.