Philips GoGear OPUS 16GB nie odtwarza formatu flac

Witajcie, kupiłem ostatnio odtwarzacz MP4 jw. W specyfikacji pisało, że odtwarza flac. Chciałem zobaczyć jak to działa i tylko w celu sprawdzenia skołowałem jedną piosenkę w tym, że formacie. Piosenka ma takie parametry:

Artist Metallica

Title Enter Sandman

Album Metallica

Track 1

Disc

Genre Metal

Year 1991

Rating

Composer

Size 37,93 MB (33% Compressed)

Original Size 55,78 MB

Length 5 minutes 31 seconds

Channels 2 (stereo)

Sample Rate 44,1 KHz{CR}

Sample Size 16 bit

Bit Rate 1 411 kbps

Encoder FLAC reference libFLAC 1.1.2 20050205

Encoder Settings

Audio Quality Perfect (Lossless)

Contains CRC, ReplayGain, ID Tag [Vorbis Comments]

Channel Mapping

File 01 - Metallica - Enter Sandman

Type flac File [.flac]

Co zrobić, żeby ją odtworzyć na tym playerze? Chcę zobaczyć jak to jest z tym formatem.

Strzelałbym w za bardzo/za mało skompresowany flac.

Zobacz na innym pliku.

Przerobiłem na kilka różnych sposobów programem dBpoweramp i nic… tak samo z formatem aac - jakoś ten playerek jest mało fajny. Jedyne co odtwarza to mp3 320 no ale jakbym kupował odtwarzacz mp4 do takich plików to kupiłbym 8GB a nie 16… Ludzi doradźcie mi coś - może są różne wersje kodeka flac? Tak jak np. mp3 może być lame, helix itp.

Hm… a może inaczej. Na prawdę masz takie dobre słuchawki i słuch, że słyszysz różnice pomiedzy flac, a MP3 320 na przenośnym playerze od Philipsa?

Ja osobiście nie wyrabiam przy MP3 256kb/s i OGG 192kb/s.

Chyba, że masz muzykę na komputerze we flacu i nie chce Ci się konwertować.

Może zapytaj na forum mp3store? Oni może podpowiedzą

Hmm… moje słuchawki to Philipsy SHP895… a formatu flac bardzo fajnie mi się słucha… chociaż nie wiem czy to nie tylko złudzenie coś jak placebo… Przecież regułka formatu mp3 to wszystkie dźwięki słyszalne przez człowieka. Flac to też nie nie słyszalne - i po co taki format skoro go nie słychać? A jak jest z ogg? Po co on istnieje?

A wracając do samego odtwarzacza… Po co płacić za wypasione firmy np. Philipsa? Ten model chodzi od 350zł w górę, ja go kupiłem za 150zł ale mniejsza oto… Za 350zł - tyle co kosztuje - można kupić creativea tylko bez mp3 (chociaż Ph i tak flaca nie czyta). A może playery no-name? Za 350zł to od koloru do wyboru… Czemu nie? Bo co? Każdy nawet najgorszy mp4 player i tak odtowrzy mp3 w jakości 320… He?

Jestem tym wszystkim mocno zainteresowany i zbulwersowany.

Po pierwsze piosenka źle skonwertowana

Po drugie ty nie konwertuj tylko ściągnij gotową piosenkę we flacu

Po trzecie problem może też tkwić w jakości:

Ściągnij w gorszej jakości i zobacz czy pójdzie

No to pięknie - nie konwertowałem tego pliku tylko go ściągnąłem z sieci… Ściągnąłem jeszcze kilka z różnych źródeł we flacu i te też nie działąją.