Philips SAA7134 PCI AV Decoder problem ze sterownikami

Witam.

Dzisiaj będąc u koleżanki zostałem poproszony o pomoc przy instalacji, już dosyć leciwego tunera tv - Philips SAA7134 PCI AV Decoder(przynajmniej tak powiedział everest). Standardowo menadżer urządzeń, aktualizuj sterownik wybrałem lokalizację oryginalnej płyty od tunera a tu komunikat, że nie znaleziono, podobnie było jak najpierw odinstalowałem “sterownik”. Pogooglowałem trochę znalazłem praktycznie te same sterowniki na różnych lokalizacjach i również to samo :frowning: Z czym może być problem? System operacyjny to Windows XP Home.

Hej,

:arrow: Jaki service pack jest zainstalowany w systemem??

:arrow: Czy jesteś pewien, że płyta do tunera TV zawiera gotowe sterowniki?? Być może jest na niej instalator, który dopiero te sterowniki wypakowuje i dopiero wtedy możliwa jest instalacja.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ad1. Service pack 3

ad2. hmm szczerze powiedziawszy to przeglądałem płytkę na szybko i wydaje mi się, że nie było żadnego instalatora, był tam autorun, z którego mogłem sobie wybrać oprogramowanie do samego oglądania TV (które i tak bez sterownika nie chciało się zainstalować…).

Jedyne co mi po głowie chodzi to, że może brakować płycie głównej jakiś sterowników do PCI…

Płyta głowna to Gigabite ale nie wiem dokładnie jaka…

Hej,

Przydałoby się więc sprawdzić to dokładnie. Nie wyszukiwanie sterowników może wynikać z faktu, że rzeczywiście nie ma ich na płycie…

Mało prawdopodobne, ale z drugiej strony może warto spróbować. Najnowsze stery pobierzesz ze strony producenta płyty głównej. A jaka to płyta sprawdzisz za pomocą Everest’a, CPU-Z lub SiSandra’y - wszystkie dostępne na wortalu.

Pozdrawiam,

Dimatheus