Photoshop 7.0 pod Linux

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym zadać wam pewne pytanie…

Czy jest możliwość instalacji programu “Adobe Photoshop 7.0”(ver. angielska) na systemie operacyjnym openSUSE. Wydałem spore pieniążki za owy program, a osobiście mam już dość decyzji Windows’a za mnie. W związku z tym konsekwentnie przerzuciłem się na Linuksa. Próbowałem instalacji programem Wine. Instalacja zakończyła się sukcesem, jednakże jest problem. Jeżeli ktoś pracował na Photoshopie wie, że owy program ma w sobie “mini okienka” z warstwami, menu narzędziowe itp. Gdy minimalizuje program pasek narzędziowy i inne poboczne “mini okienka” pozostają. Czy jest możliwość rozwiązania problemu?


Do modernatorów

Szukałem podobnego tematu w wyszukiwarce wpisując:

-“Photoshop pod linux”

-“Photoshop pod linuks”(bo tak jest prawidłowo)

-“programy z windows pod linux”

Niestety bez skutecznie.


Pozdrowienia dla pana Michała Śliwy, który przekonał mnie do Linuksa…

GIMP to odpowiednik Photoshopa pod Linuksa - jest on darmowy!!

WINE to biblioteki do otwierania windowsowskich programów pod linuksem - też darmowy!!

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 11:36

Żebyś uwierzył http://www.winehq.org/images/shots/full/wine_4.png to jest linuks

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 11:37

http://www.winehq.org/site/download pobierasz dla SuSe

Chyba nie zrozumiałeś tematu…

Chodzi o to, że ja już miałem zainstalowanego “Adobe Photoshop 7.0” pod openSUSE, ale chodzi o błąd z bocznymi okienkami typu “pasek narzędzi”, “warstwy” itp.

Już łatwiej tego wytłuczaczyć nie potrafię…przykro mi.

Rozumiem, że system traktuje te okienka osobno, jak w GIMPie?

Możesz spróbować wirtualnego pulpitu, wpisz w konsoli

winecfg

Zakładka Graphics → Emulate a virtual desktop, wpisz odpowiednią rozdzielczość i wtedy apliakcja uruchomi się w 1 okienku udającym pulpit.

Istnieje również komercyjna aplikacja CrossOver, możesz się nią zainteresować.

Przyszło mi do głowy również takie nietypowe rozwiązanie (pod warunkiem, że dobrze zrozumiałem problem ;)) Mianowicie Beryl posiada opcję grupowania okien, zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Po części zrozumiałeś dobrze, jednak w pasku zadań nie widze tych osobnych okien. Co jest bardzo zadziwiające. Aplikacją CrossOver już widziałem w akcji niestety trzeba byłoby uzbierać troszkę funduszy, a na razie owych brak.Mógł byś mi opowiedzieć o opcji grypowania okien?

Aha teraz już rozumiem, nie ma ich na pasku, a na pulpicie są, tak?

No więc hmm prawdopodobnie Beryl mógłby je zgrupować i wtedy mogłyby być obsługiwane razem… ja mam Radeona więc przez sterowniki od ATI nie mogę mieć AIGLX + Beryl, ale czytałem o tej funkcji i widziałem filmiki na Google Video :wink:

Zobacz ten filmik, przedstawione są w nim możliwości Beryla, w tym grupowanie okien:

(dokładniej to po pierwszej minucie filmiku - "Group and Tabs windows plugin")

Widać tam jak przesuwając jedno okno przesuwane są pozostałe zgrupowane, ja niestety nie mam Beryla, więc nie mogę sprawdzić tej opcji.

Chętnie zobacze…jestem nowym, ale bardzo zadowolonym urzytkownikiem Linuksa, więc chciałbym mieć swój ulubiony program