Photoshop a drukowanie zdjęć

(HardCore IV) #1

Witam serdecznie!

Mimo, że grafiką zajmuję się dosyć długo, to zdjęcia do wydruku będę robił pierwszy raz i nie jestem pewien jednej rzeczy:

Moje zdjęcie ma 2048px x 1536px

Po obróbce w Photoshopie bez zmiany formatu, chcę zdjęcie przygotować na format 15x10.

Teraz tak... Daję nowy dokument i mogę wybrać standardowy, i tam wpisuję sobie 15cm i 10cm, to wtedy w px jest 425x283

Ale jest też druga opcja, fotografia, i też wpisuję 15cm i 10cm, ale w px to wychodzi 1772 x 1181.

Która opcja jest prawidłowa?

(Martin8731) #2

Zależy od wartości dpi. Skadruj swoje zdjęcie do formatu 15 x 10 przy użyciu narzędzia crop/kadruj i tak przygotowany obraz po prostu drukuj.

(s-p-i-n) #3

ta druga

(Saeros) #4

To fotka w innych proporcjach niż 3:2, zatem najpierw narzędziem kadrowania wytnij zadowalający Cię obszar w proporcji 3:2.

Jeśli w polu proporcji od razu wpiszesz 150x100mm, zadany rozmiar i DPI samo się ustawi po wykadrowaniu. Jeśli po długim boku nic nie obetniesz, wyjdzie Ci jakieś 340 DPI, więc z lekką górką niż potrzeba do wydruku najlepszej jakości. Ja bym tak zostawił i nic już nie skalował. Jedynie polecam wyostrzenie do druku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :slight_smile:

(grandpajanek) #5

http://auctionrepair.com/pixels.html