Photoshop CS2 - strasznie wolno działa

Witam. Zainstalowałem oryginalnego Photoshopa z nadzieją, że wreszcie sam będę mógł tworzyć grafiki na www. Niestety, jest problem. Nie wyskakują żadne błędy, żadne okienka, tylko sam Photoshop i ogólnie cały system drastycznie zwalnia. Obciążenie prosesora = 0%. Mój komputer - Pentium 4 3.06 GHz, 448MB RAM, karta Radeon x200 zintegrowana 64MB. Błagam, poradźcie mi coś, bo muszę tego Photoshopa miec.

PS. Dodam, że ImageReady śmiga bardzo ładnie, nic komp nie zwalnia.

dokup ram

zdefragmentuj dyski

Nie powiesz mi chyba, że mam za mało Ramu :?:

Po 2. komp ma niecały tydzień, więc na razie niepotrzebna mu defragmentacja.

448 powinno wystarczyć

Sam korzystałem pewien czas z PS na 256 i az tak bardzo nie muliło

No to by się przydało

Jeszcze wyczyść i zdefragmentuj Rejestr systemowy

TYM:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&t=29

tak ci właśnie powiem :stuck_out_tongue:

co to jest 448 mb ? i jeszcze przy zintegrowanej grafice ? która korzysta z tego ram u ?

Chodzi o to, że ja mam 512, a napisałem 448 już z grafiką :stuck_out_tongue:

Moze masz malo miejsca na dysku C?

Jesli masz zainstalowanego Photoshopa na partycji systemowej to to moze byc przyczyna mulenia(przynajmniej u mnie tak było), spróbuj przeinstalowac Photoshopa na inna partycje.

Photoshop zainstalowany jest na D:, a partycja systemowa to C:. Więc pudło Seraph.

Demona szybkości grafy to Ty nie masz :stuck_out_tongue:

taka karta zalecana jest do prac biurowych a nie do obróbki grafiki i na dodatek obciąża system.

W pierwszej kolejności radził bym jednak zainwestować w lepszą grafikę.

sprawdz jak otwierasz nowy dokument w Ph

powiniem mieć piks/cal i wystarczy 225 rozdzielczosc chyba ze robisz album

jezeli masz piks/cm to teoretycznie zwiększasz zagęszczenie o 2.5 raza no i pamientaj wielkosc jak robisz strone to max 790x600 :slight_smile:

ZARAZA! Mam ten sam problem z tym że instalowałem już wcześniej na tym samym sprzęcie i działało dobrze a kompa mam jeszcze słabszego: AMD Athlon 1,1 Ghz, 256 RAM, GeForce 2 64 Mb. :? A bardzo potrzebuję Photoshopa żeby zmniejszyć rozmiary kilku bitmap… :cry: :cry: :cry:

Do zmniejszania bitmap możesz przecież użyć IrfanView :slight_smile:

Nie chodzi mi o taki rozmiar :stuck_out_tongue: np. z 22 mega zmniejszyć rozmiar do 800 kb photoshop tak potrafi. :stuck_out_tongue: