Photoshop CS3 - problem z aktywacją

(Martines82) #1

Po podpięciu nowego dysku do kompa i zainstalowaniu Windowsa, przyszedł czas na instalowanie reszty softu, niestety podczas aktywowania Photoshopa, zostałem nie mile zaskoczony takim komunikatem: http://img80.imageshack.us/img80/5497/0 ... 122727.jpg

Oczywiście Photoshop jest legalny, jest to wersja studencka, kupiona w styczniu 2008r. Aktywowałem go już parę razy (może z 6, dokładnie nie pamiętam), zawsze po każdym przymusowym formacie Windowsa. Co mam teraz z tym zrobić?

(goomish) #2

Według mnie masz w zasadzie dwie opcje (pomijając kupno kolejnej licencji)

• zrób co każe ten kreator na obrazku. Dezaktywuj program i aktywuj ponownie

jeśli nie pomoże,

• spróbuj zadzwonić do BOK Adobe czy jakiegoś centrum aktywacji, czy jeszcze gdzieś (jakiś kontakt na pewno masz podany na pudełku/innej dokumentacji programu), odpuść wszystkie automaty IVR i w rozmowie z żywym człowiekiem wyjaśnij co i jak. Może coś poradzi, może aktywuje program ręcznie. Sporo pewnie pomoże, jeżeli zarejestrowałeś się w Adobe (nie mylić z kluczem rejestracyjnym programu!)

A na przyszłość, zamiast bez sensu reinstalować co chwilę system (6 razy w ciągu 2 lat?!, rany julek!...), zadbaj, żeby to się aż tak często nie powtarzało, albo przynajmniej zrób sobie obraz pełnosprawnego systemu z kompletem softu i ustawień i z niego przywracaj.

(stalesz) #3

Komunikat mówi sam za siebie.