Photoshop CS4 - nie działa OpenGL drawing

Cześć wszystkim. Problem jak w temacie. Nie działa powyższa funkcja (OpenGL drawing). Zaznaczam ją w chcekboxie, po czym zapiszę, to następnie ta funkcja nie działa, przy następnym wejściu do okna preferencji funkcja jest “odhaczona”. Dodam, że PS też resetowałem ;D

Oczywiście sprawdzałem wymagania i samą kartę czyli Radeona 4850 512 MB od Asusa. Sterowniki też najnowsze, ściągnięte wczoraj ;D (9.4) Też druga rzecz widoczna na zdjęciu, dostępny RAM: 3,3 GB a jest 4 GB, system jest 64 bitowy więc to, że nie “widzi” odpada. Wszystkie podzespoły działają bez zarzutu, więc nie wiem dlaczego to nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł?

List of tested graphics display cards for Photoshop CS4


We recommend that you download the latest drivers from ATI and nVidia.


ATI Radeon


ATI Radeon 4850 512 MB

d5086a678e42fcd3med.jpg

Jeśli przyśpieszenie 3D nie działa na karcie graficznej [jest wyłączone] ,w Photoshopie nie włączysz .

Pamięci RAM jest tyle ile system udostępni .[nie jest to pamięć zainstalowana]

Photoshop 64b ma więcej udostępnionej pamięci .

Nie wiem do końca czy o to chodzi ale wydaje mi się że wszystko jest po włączane tj przyspieszenie DirectDraw, Direct3D, teksturowania AGP

Jakbyś mógł wyjaśnić co to znaczy? Ale wydaje mi się, że wszystko jest ok bo wszystkie gry działają bez zarzutu, nie wiem czy jakaś jest na opengl ale pewnie tak.

Pozdrawiam

// Wie ktoś coś na ten temat? czytałem trochę w troubleshooting’u ze strony adobe ale tam niezbyt ciekawe informacje.