Photoshop - Zamiast np. pędzla zwykły kursor


(Levyweb2 0) #1

Mam problem z Photoshop em (CS5 trial, żadnych cracków!).

Nie mogę używać żadnego narzędzia, zamiast każdego z nich mam zwykły kursor, np. wybiorę narzędzie zaznaczania, niby jest wybrane, ale kursor jest standardowy, i nie mogę nic zrobić.

Miałem często taki problem, ale albo uruchamiałem ponownie program, albo naciskałem losowe kombinacje na klawiaturze :smiley: Jednak ile można? Wydaje mi się, że to może być wina jakiegoś skrótu klawiaturowego. Wieczorem bez światła czasem nacisnę nie ten klawisz co trzeba i wtedy właśnie to się dzieje. Najczęściej używam Ctrl+Alt+Z, Ctrl+C/V/X, Alt+Kółko myszy. Nigdy nie zorientowałem się jaką to przypadkowo naciskam kombinację.

Dzisiaj mi się tak stało, chociaż nie użyłem żadnego skrótu (nie zdążyłem). Ustawiałem tylko jedną opcję w oknie Typografia. Gdy wyszedłem i zatwierdziłem zmiany w tekście już nic więcej nie mogę zrobić, nawet ponownie z Topografią.

Dzieje mi się tak na Windows 7 (64bit) oraz Windows XP (32bit) (na jednym komputerze, laptopie).

Pod frazami, które wpisuję do wyszukiwarki Google nie ma nic ciekawego. Jeśli nie znacie odpowiedzi na ten problem, to może chociaż doradzicie, jak sformułować zapytanie.


(Remek Dobrowolski) #2

Odwiedź stronę Adobe i zainstaluj poprawkę do PS5.

http://www.adobe.com/support/downloads/ ... rm=Windows

albo

http://www.adobe.com/support/downloads/ ... ftpID=4733

Pozdrawiam.