PHP-Fusion

Założyłem konto na yoyo.pl i podobno ma na nim ma działac php-fusion. Wrzuciłem wszystkie pliki na serwer bez zadnego błedu, ale wyskakuj mi taki bład przy instalowaniu php-fusion wszystko dobrze wpisałem . Host:mysql.yoyo.pl i nazwe usera bazy hasło, ale nie wiem co wpisac w nazwa bazy. Czytałem na forum ze trzeba utworzyc jakąs baze danych ale ja nie wiem jak to sie robie prosz o pomoc. Oto komunikat który mi sie ukazjue gdy wszystko wpisz e i klikne na dalej

Unable to establish connection to MySQL

2002 : Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Tutaj masz poradnik dotyczący instalacji PHP Fusion:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=20895

Nie wiem jak jest w yoyo.pl ponieważ nie posiadam tam konta ale opcja utworzenia bazy danych powinna być w panelu administracyjnym bądź napewno jest w PhpMyAdminie.

Może też już być utworzona domyślnie baza danych więc sprawdź czy tak nie jest ;]

(adres do phpMyAdmina lub bazy danych jeżeli jest założona lub założyć pewnie masz w panelu admina)

A mógłbys wytłumaczyc dokładniej co zrobic z tą bazą danych, zainstalowałem tak jak pisało w tym linku t krótym podałes i nic nie pomogło. Mecze sie juz z tym przez 4 dni i nic. Moze są podobno skrypty php jak ten ale zeby nie miał bazy mysql.

Panel administracji --> i znajdź “stwórz nową bazę”, naciśnij i ją stwórz. Wtedy powinno wszystko chodzić ;).

Ale własnie w tym problem ze ja nie mam dostepu do panelu administacyjnego poniewaz nawet sie php-fusion nie zainstalował.

Musisz utworzyć bazę danych. Pamiętasz może czy podczas instalacji miałeś do wyboru taką opcje ?? A jak tak to skorzystałeś z niej ? Jeżeli była taka opcja to pewnie po rejestracji przyszedł do Ciebie e-mail z serwisu z danymi do Twojego konta, w tym też do tej bazy danych. Albo to powinno być w jakimś panelu admina.

Poszukaj w panelu admina opcji takiej jak Baza danych itp. Powinna być i tam pewnie jest opcja Utwórz nową bazę danych bądź informacje o aktualnej. Poszukaj ;]

Skryptów CMSów które nie potrzebują baz danych to nie widziałem. I myślę, że takich nie będzie. Są różnego rodzaju skrypty for etc. które opierają się na plikach tekstowych zamiast bazy danych. Jednak przy większych rzeczach takich jak CMS’y, fora etc. stosowanie plików tekstowych zamiast bazy danych nie jest zbyt wygodne i dlatego wszystkie albo przynajmniej większość większych skryptów korzysta właśnie z bazy danych ;]

update:

Dla juven’a zapewne chodzi o panel administracyjny na yoyo :slight_smile:

wejdź na yoyo.pl, zaloguj się i będziesz miał ten panel o który mi chodzi :wink:

ja tez juz zrobilam ta baze pisze jest aktywna ale nadal ten blad !!

Czy dane podczas instalacji podałaś poprawne ??

Czy baza danych jest “pusta” ?? Tzn. czy przed instalacją nie miałaś na niej żadnych skryptów ? (zwłaszcza które miały takie prefixy które są potrzebne do instalacji php fusiona).

nie wszystko podalam poprawnie