PHP i MySQL+książka


(Reksio151) #1

Planuje zakup książki, z której bym się nauczył php i mysql ale zabardzo nie wiem jaką kupić:confused: ( wogle nie umiem php i mysql wiec chciałbym aby tam były podstawy a zarazem coś trudniejszego żebym mógł pisać jakieś proste skrypty) Co polecacie?? Mam na książke przeznaczone 100-120 zł


(L337 Crew) #2

reksio151 zerknij tutaj:

http://helion.pl/search.cgi?szukaj=php

interesuj się raczej php5 .

Ja uczyłem się z tej:

http://helion.pl/ksiazki/php4po.htm

I cenię sobię ją .

Wszystko przejżyście napisane i wytłumaczone.

Zawsze do takich książek może się okazać pomocny http://www.php.net/manual/pl/ oraz google.pl .

pozdrawiam.


(Reksio151) #3

dzięki zajrze tam


(Salazaar) #4

"Książka niedostępna w helion.pl"


(system) #5

Podstawy, tj. zmienne, stałe, tablice, mozna się spokojnie nauczyć z internetu. Czytając książkę, szybciej załapiesz o co chodzi.

Co do samej książki, dużo Ci nie pomogę. Jak na razie jestem w trakcie czytania swojej pierwszej ksiązki i jest bardzo dobrze :wink:

Właśnie nauczyłem się małych podstaw SQL'a i to nie jest aż takie trudne jak mi się wydawało! :wink:. Mówię o tejksiążce - jest to kontynuacja tej książki. W helion jest dość droga (79 zł + przesyłka) lecz na allegro kolega wylicytował mi ją za (w sumie) 47 zł :stuck_out_tongue: Radzę Ci tam zobaczyć, możesz zaoszczędzić trochę złotych.

Sama książka jest dość gruba (prawie 700 stron) i jest dużo dodatkowych informacji, np. jak zainstalować mysql, apache i php.

No ale widadomo, nie każda książka dla każdego. Niekiedy trzeba po 2 lub 3 razy przeczytać te same strony, aby coś zrozumieć :wink:


(Reksio151) #6

hmm ja sobie sciągnąłem skądś książkę w pdf http://helion.pl/ksiazki/phappo.htm ona kosztuje 89 zł :o tam tez są podstawy sesje cookie itp ale ciezko mi sie bedzie czytało 700 stron na kompie(oczy bolą :/) i chybasobie kupie ta książke, która mi podał Cygan dzieki :slight_smile: