PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty


(Adi90 90) #1

Witam.

Mam książkę "PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty", jest ona dość znana.

I stąd moje pytanie, czy po "przerobieniu" tej książki jestem wstanie napisać stronę opartą na php od podstaw np. sklep internetowy? Dodam, że znam HTML'a. Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.


(Airborn) #2

Przerobienie książki o niczym nie świadczy, wszystko zależy od Twoich zdolności. Umiejętności projektowania, zacięcia i zdolności logicznego myślenia.


(Adi90 90) #3

Z tego zdaje sobie sprawe :slight_smile: Ale nie wiem czy książka posiada wszystkie podstawowe informacje do zrobienia np. sklepu internetowego. Na okładce pisze wydanie trzecie, więc myśle, że w pierwszym i drugim wydaniu były jakieś ważne informacje, bez których się nie obejdzie i nie ma sensu przerabianie wydania trzeciego :frowning:


(Airborn) #4

Wydanie, to coś innego niż tom, wydanie trzecie oznacza rozszerzeni oraz erratę wcześniejszych wydań. A co do sklepu... wszystko zależy od założeń i skali skomplikowania projektu, nie można powiedzieć by książka zawierała wszystko, bo takie książki nie istnieją.


(Adi90 90) #5

Ehh... że też sam na to nie wpadłem. Dzięki za pomoc, biore sie pomalutku do nauki :wink:


(Shakadima) #6

Z tego co się orientuje nie ma tam za dużo napisane o OOP, ale bez tego też da się napisać ale nie będzie wtedy obiektowe. Jest tam sporo ciekawych rzeczy, na pewno pozycja godna przejrzenia.

pozdrawiam i powodzenia

M.


(Adi90 90) #7

A może znacie jakąś "lepszą" książke o PHP ?? :slight_smile: