[PHP] Kilka pytań oraz problem ze skryptem rejestracyjnym

Rzeczywiście, 1 brakuje :D. Ale jeśli ustawię AUTO_INCREMENT to nie muszę dopisywać id w VALUES () i może tak zostać jak jest napisane?

to usuń id z pierwszego nawiasu (kolejność też jest ważna - nawet jakby kod przeszedł bez jednej zmiennej to do id trafiłoby $_POST[‘login’])

$dodaj="INSERT INTO `users` (`login`, `pass`, `mail`, `kasa`, `sila`, `zrecznosc`, `celnosc`, `refleks`, `top`, `arena` ,`bron`, `rekawice`, `helm`, `buty`, `kamizelka`, `lvl`, `bron`) VALUES ('".$_POST['login']."', '".$_POST['pass']."', '".$_POST['mail']."', '1000', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1')";
<?

         #Sprawdź, czy pola są poprawnie wypełnione

        $pass=$_POST['Pass']; #Tutaj tworzy zmienna żeby potem zakodować w md5

        if(!($_POST['Nick'] && $_POST['Pass'] && $_POST['Repeat'] && $_POST['mail']))

         echo('');

        elseif($_POST['Pass'] != $_POST['Repeat'])

         echo('');

        else{ 

             $connect=mysql_connect("mysql.cba.pl", "...", "..." ); # Łącz

             mysql_select_db("omegaforce_c0_pl"); # Wybierz bazę

             $md5= md5("$Pass"); # Kodowanie

             $sql="INSERT INTO `users` (`login`, `pass`, `mail`, `kasa`, `sila`, `zrecznosc`, `celnosc`, `refleks`, `top`, `arena` ,`bron`, `rekawice`, `helm`, `buty`, `kamizelka`, `lvl`, `bron`) VALUES ('".$_POST['login']."', '".$_POST['pass']."', '".$_POST['mail']."', '1000', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1', '1')"; # Zapytanie

             $query= mysql_query($sql);

             echo('');

            }

        echo('');

        echo(' ');

        echo('');

        echo('');

        echo('');

        echo('');

        echo('');

        echo('');

        echo('');

        echo('');

      ?>[/code]

Wszystko dobrze?

na pierwszy rzut oka z wyjątkiem tego, że bron pojawia się dwa razy (wcześniej nie zauważyłem) to wygląda dobrze.

Potestuj a powinny wyjść jeszcze ewentualne błędy i niedociągnięcia.

Wyszło mi że zamiast tego drugiego ‘bron’ ma być ‘tarcza’.

Dziękuję bardzo za pomoc, w szczególności caymanowi3_11 i SyntaxErrorowi, dzięki ktorym rejestracja by nie działała . Wreszcie działa jak należy. Lecz zostało mi do napisania bardzo dużo (jako że piszę grę mmo :D), wiec niedługo pewnie znów napiszę nowy topic wraz ze skomplikowanym skryptem do rozkminy. Jeszcze raz dzięki :smiley:

jeszcze jedna wątpliwość po co hashujesz hasła

skoro do bazy posyłasz je żywcem z POST?

Tak wiem, ale już u siebie zaaktualizowałem. Zamiast $_POST[‘pass’] jest zmienna $md5 w niej jest zahashowane hasło.