[PHP] Licznik ściągnięć/kliknięć - dla początkującego

Poszukuję licznika ściągnięć/kliknięć napisanego w PHP do zastosowania na stronie. Znalazłem ich wiele, ale albo kompletnie nie opisane (instalacja), albo opisane ale w sposób dla mnie niewystarczający :zawstydzony:

Np. zainteresował mnie skrypt pod nazwą mcLinksCounter (można zobaczyć go tutaj). Wszystko ładnie się zainstalowało, ale gdy chcę zastosować skrypt na stronie, nie wyświetla się nic.

Opiszę swoją sytuację. Są dwa serwery - na jednym znajduje się strona (na której chcę korzystać ze skryptu), na drugim są dane do pobrania (na tym serwerze umieszczam skrypt). W przypadku gdy ktoś kliknie na link na stronie, ma pobrać plik z drugiego serwera i licznik ma zapisać ten fakt. Do tego obok linku do pliku na stronie powinna znajdować się informacja ile razy plik został pobrany (np. Pobierz (325)).

Serwer na którym jest skrypt ma obsługę PHP i MySQL (zresztą jak już mówiłem, wszystko ładnie się zainstalowało, mam dostęp do panelu administracyjnego skryptu - patrz dokumentacja).

Skrypt o którym piszę na początku można bezproblemowo pobrać stąd (GNU General Public License).

Czy ktoś mógłby pomóc z tym skryptem? :frowning: A może doradzić jakiś inny? Wydaje mi się, że opisałem czego potrzebuje (dodam jeszcze, że licznik ma obsługiwać wiele plików, każdy ma posiadać swoją liczbę ściągnięć). Kręciłem się po wielu forach o tematyce PHP, ale ludzie piszą tam tak, że osoba nieobeznana nie rozumie praktycznie nic. Jestem zielony w sprawach PHP, więc jeżeli ktoś chce pomóc, to proszę z góry o wyrozumiałość.