[php/mysql] Aktualizacja kilku rekordów naraz

Witam!

Chcę na swojej stronie umieścić tabelę rozgrywek piłkarskich.

Mam plik który pobiera do formularza dane z mysql i wyświetla w postaci tabelki oraz chcę aby zapisywał zmienione dane do bazy. Oto on:

Proszę o pomoc :oops:

Możesz bardziej cały problem sprecyzować ?

Bo z postu wynika zupełnie co innego niż z tematu :cry:

W poście przedstawiasz jakbyś chciał JEDEN rekord aktualizować ;]

Chcę zrobić tabelę rozgrywek, powyższy skrypt pobiera dane do formularza z bazy. Chcę mieć możliwość edytowania dowolnych pól formularza i zapisywania ich do mysql.

to co za problem ? :lol:

w inicjacji formularza podmieniasz na np. coś takiego:

oczywiście $id to np. pobrane z bazy - $rekord[‘id’] Później warunek (można by switchem, ale skoro nie używasz…)

if($GET['a'] == edited){

$ajdi = strip_tags($_GET['id']);

	$zaw = nl2br($_POST['zawartosc']);

	$tiny = nl2br($_POST['tiny']);

	$lins=mysql_query('UPDATE `tabela` SET `pole1` = "'.$_POST['pole1'].'", `pole2` = "'.$_POST['pole2'].'", `pole3`="'.$pole3.'", `pole4` = "'.$zaw.'",

	 `data` = "'.$_POST['data'].'" WHERE `id` LIKE "'.$ajdi.'"') or die ("Blad w zapytaniu! ".mysql_error());


	if ($lins){

	$tresc .= 'wpis został zaktualizowany .';

	}


}[/code]

Nie zupełnie o to mi chodzi :roll:

Napisze to jeszcze raz.

Skrypt poniżej pobiera dane z bazy danych i wyświetla je w formularzu. Nie miał bym z tym problemu gdyby formularz składał się np. tylko i wyłącznie z tego:

Jednak w moim przypadku formularz jest “powielany” 16 razy:

więc gdy zmienię zawartość formularza i wyśle go nic nie doda mi się do bazy, ponieważ będę miał po 16 zmiennych “$porazki” czy “$pkt” z innymi wartościami (tak myślę;p).

To w takim razie porponuję zrobić następujący schemat.

Przy wyświetlaniu rekordów - np. tabela - przy każdym rekordzie ma się wyświetlać link/przycisk edytuj .

On ma mieć id drużyny.

Później przy wybieraniu danych do edycji - dajesz klauzulę WHERE id=xx

No bo przecież z tego co przedstawiłeś - wynika, że wszystkie drużyny miałby mieć te same wyniki, te same bramki itd.

A chyba nie ma to sensu ;]