Php5 - tekst z notatnika w przeglądarce - błagam o pomoc

No i się wyjaśniło. Twoje pliki MUSZĄ mieć rozszerzenie .php, tylko wtedy xampp je “załapie”

wiem, jestem łosiem:/ wiem, że nie może być txt, ale przecież go zapisałem jako index.php, to skąd to .txt, nawet sprawdzałem czy go nie ma, gdzie się go pozbyć?

Po prostu zmień nazwę pliku. Jeśli w explorerze nie widzisz rozszerzeń to musisz to ustawić w opcjach folderów (wciśnij alt w dowolnym folderze)

działa! !!

Ucz się coby internet się ciągle rozwijał, to wystarczy ;p

Proponuję podwiesić temat jako jeden z głównych pod szyldem “jeśli jesteś łosiem przeczytaj!”;];]

jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc!

na początku książki masz opis instalacji poszczególnych aplikacji, strona 21 - TESTOWANIE

strona 24 - korzeń drzewa katalogów…

wszystko jest wyjaśnione… czytaj od nowa książkę, rób po kolei.

niestety wszystko jest wyjaśnione poza szczegółem, że rozszerzenie plików widoczne jest dopiero po odznaczeniu opcji ukrywania rozszerzeń w windowsie co w tym przypadku czyni książkę bezużyteczną;]

niestety w książce nie zaznaczyli, że wymagana jest znajomość języka polskiego, i książka nie zawiera słownika ortograficznego, co czyni ją bezużyteczną.

Ukrywanie rozszerzeń to akurat kwestia w Windows i jego podstawowej obsługi.

czyli jeśli w tytule jest napis “od podstaw” to znaczy, że tak naprawdę warto wiedzieć już parę rzeczy o innych bezpośrednio związanych sprawach, czyli takich podstawach, o których nie opłaca się pisać, bo przecież są podstawami - super logika. A z ortografią i j. polskim to marna ironia. Dobrze by nawiązać do tematu a nie bujać w obłokach. Poza tym najlepiej przecież zamiast pomóc w jednym zdaniu początkującemu, lepiej odesłać do książki, która i tak nic na dany temat nie mówi. A najlepiej zrobić to jak już problem jest rozwiązany, czyli właściwie po co? nie kumam. Mimo wszytko, dziękuję za radę. Poczytam po kolei tak jak robiłem do tej pory.

Jeśli każda książka miała by opisywać wszystko bezpośrednio / pośrednio z nią związane. To musiałbyś czytać o wszystkim na raz. Wszystko nawiązuje do wszystkiego.

A co do samej w niej zawartej informacji. Pewnie masz wyraźnie napisane, by zapisywać plik w danym programie z danym rozszerzeniem. Np html / htm etc, a ty zapisałeś html.txt więc nie dziw się, że nie działało. Książka mówiła dobrze, po prostu pewne kwestie pominęła (nie jest się w stanie opisać wszystkich błędów jakie może popełnić newbie :slight_smile: ):slight_smile: