phpBB 2.2

Co będzie w wersji phpBB 2.2 ? zobaczcie sami:

Oto panel administratoora - strona główna:

index_admin_board.jpg

Odrazu rzuca się w oczy prawa ramka i trochę bardziej futurystyczny styl.

W prawym dolnym rogu Strony ‘Welcome to phpBB’ widoczny jest nowy panel, dzięki któremu można przeładować dane bez odświeżania strony.

edit_forum.jpg

Tak wygląda edycja forum. Jak widać jest ogromnie rozbudowana w stosunku do starszej koleżanki. Mamy do wyboru styl oddzielny dla każdego forum, samo możemy wybrać czy chcemy parsować BBcode Linki i uśmieszki, dać link do zasad i regulaminu, zdecydować czy dodawać przy nazwie forum ikonki [buźki], ustwaić hasło na do forum, automatycznie usuwać stare sondy i posty.

general.jpg

Konfiguracja forum podzielona jest na kilka części - konfiguracaj avatarów osobno, konfiguracja serwera osobno etc. Poza tym znajdziemy tam kilka ciekawych rozwiązań takich jak np. Limit wielkości obrazka co spowoduje, że obrazek wklejony na forum nie będzie mógł być większy niż zdecydujemy.

admin_log.jpg

Dodano nowy ‘bajer’ - logi adminów moderatorów etc. - dzięki tej zmianie widzimy co robił dany user, gdzie i kiedy.

permissions.jpg

Tu widzimy rozbudowany panel kontrolny userów. mamy tu wiele ciekawych opcji, gdy dodajemy nowego admina sami decydujemy do jakich opcji w panelu admina ma on dostęp. Podobnie jak w hacku z supermoderatorami - zresztą oni tez zostali dodani.

attachments.jpg

To tez jakaś nowa funkcja, do czego służy - nie wiem. Wiem tylko, że to coś związanego z grupami.

bbcode.jpg

A teraz BBcodes - bardzo przydatna funkcja - daodawanie własnych tagów BBCODE - NA TO CZEKAŁEM :D. Nie wiem jeszcze dokładnie jak to działa,

ale trochę wiem:

adding_bbcode.jpg

Na górze wpisujemy jak będzie wyglądać definicja BBcode, a na dole zamiennk HTML.

icons.jpg

Tutaj możemy definiować ikony, które będą dodawane przy nazwie tematu.

Grupa ‘Styles’ Zostałą podzielona na:

» Styles

-Imagesets

-Styles

-Templates

-Themes

Narazie jeszcze nie umiem się tym posługiwać.

Banicja i ‘User groups’ tez została podzielona:

» Users / Groups

-Ban Emails

-Ban IPs

-Ban Usernames

-Manage Bots

-Profile fields

-Disallow names

-Manage groups

-Manage Users

-Prune users

-Ranks

Jak pisze portal phpBB.pl ‘wypuszczenie’ nowej wersji phpBB oznaczonej numerkiem 2.2. planowane jest na przełomie stycznia i lutego.

Drobnych zmian nie opisywałem.

no no no…

Zapowiada się super :!: :!:

Fajny interfrejs :smiley: przyjazny dla oka :wink:

Tak myślałem nad załozeniem własnego forum

Ale sobie poczekam jeszcze troche :smiley: :smiley:

Najlepszego w Nowym Roku

A tak nawiasem - udało mi się skołować wersję 2.1.2 - w wersji 2.2 możemy się spodziewać jeszcze więcej nowości.

Forum będzie pewnie dorównywać teraźniejszej modyfikacji Przema,

a moje to się chowa :wink:

Update:

A co będzie gdy wejdze wersja z trójką ?? :o

Te obrazki mi się nie łądują, a chciałbym zobaczyć :>

Raq wstaw te screny na inny serwer bo masz limit przekroczony i nikt tych obrazków nie zobaczy. :smiley:

Ja widze :smiley:

Polecam kombinacji klawiszy CTRL+F5

devon Załapałeś sie przed nami jak serwer jeszcze działał. Masz to w plikach tymczasowych dlatego u ciebie działa. Masz tu link i zobacz że przekroczony transfer.

http://daniel-raq.fm.interia.pl/phpBB22 … _board.jpg

Teraz lepiej :?: :smiley:

:smiley: No… lepiej. :smiley:

:smiley: Ale ciekawe kiedy pojawi się wersja Polska? :smiley:

Troche to musi potrwać niestety. :smiley:

Napewno ktoś z ekipy phpbb się za to weźmie ! :slight_smile:

Nie mogę się doczekać tej wersji … wygląda ciekawie …

Może wreszcie bedzie obsługa [dohtml] :wink:

To Ty masz swoje forum ??

phpBB2.2 niewiele się różni od 2.0.x w kwestii funkcjonalności dostępnych na starcie. Z pewnością nie będzie to choinka w stylu Przemo (i bardzo dobrze) a poprawionych zostanie wiele błędów koncepcyjnych obecnej wersji. Panel admina jest moim zdaniem rozdmuchany za bardzo - rozgrupowanie poszczególnych sekcji wcale nie poprawia przejrzystości ACP.

devon: i-face jest ten sam. :wink:

To nie jest panel grup a panel rozszerzeń plików, które można załączyć na forum (to w sumie największa chyba zmiana w 2.2 - do tej pory obsługa załączników wymagała instalacji wielgachnego hacka).