PHPbb Przemo - czy to włamanie? co robic!

Witam. Przechodzę od razu do konkretów. Jakąś godzinę temu na forum zaczął pojawiac się komunikat :

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in /var/www/klienci/mckplonsk/public_html/aranze/db/mysql4.php on line 127

dalej szablon strony a w miejscu gdzie powinne byc kategorie to :

Couldn't access list of Forums


DEBUG MODE


SQL Error : 1194 Table 'p' is marked as crashed and should be repaired


SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title FROM phpbb_forums f LEFT JOIN phpbb_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN phpbb_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id


Line : 233

File : functions.php

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki.

to raczej nie włamanie, chyba coś z bazą danych.

najprawdopodobniej tak. Mam pewnosc że to było włamanie bo wczoraj znikneła częsc postów z forum.

Złączono Posta : 28.05.2007 (Pon) 17:10

i co w takiej sytuacji mam zrobic???

Na jakim serwerze masz forum ? własnym, płatym, czy może masz forum z fora.pl ??

A ten błąd to raczej walnięta baza danych W bazie przechowywane są wszystkie posty i dlatego mogła część zniknąć . Może jakaś tabela w bazie danych się skopała wtedy wejdz do panelu admina >> eksport bazy danch i wgraj odnowa.

serwer mam na europa.pl płatny

To coś na pewno z bazą bo w tym błędzie jest cały czas mowa o MySQL, wyczyść bazę i na nowo zainstaluj forum.

a nie bierzesz pod uwagę, że niektórzy nie chcieli by tracić całej zawartości forum? nie wyobrażam sobie, by np dobreprogramy przy każdorazowym problemem z bazą czyścili ją i wgrywali od nowa

radmistrz2 sprawdź czy serwer MySQL w ogóle działa, albo logując się do phpMyAdmina (o ile masz) albo poprzez prosty skrytp

<?php

$host = ZMIEŃ;

$user = ZMIEŃ;

$haslo = ZMIEŃ;

mysql_connect($host , $user , $haslo) or die ('Błąd serwera bazy danych
'. mysql_error());

?>

oczywiście wszystkie ZMIEŃ podmieniasz zgodnie z Twoimi danymi, zapisujesz jako test.php wrzucasz na serwer i odpalasz w przeglądarce, pojawienie się komunikatu będzie oznaczało wystąpienie problemu z serwerem SQL po stronie dostawcy (możesz ewentualnie pokazać komunikat), wtedy chwytasz za telefon i prosisz o wyjaśnienia (płatny hosting do czegoś zobowiązuje), brak komunikaty sprawi, że… będziemy myśleć dalej :wink: Złączono Posta : 28.05.2007 (Pon) 17:50

tego nie zauważyłem wcześniej… możesz spróbować tak:

<?php

$host = ZMIEŃ;

$user = ZMIEŃ;

$haslo = ZMIEŃ;

mysql_connect($host , $user , $haslo);

$sql = 'REPAIR TABLE `p`';

mysql_query($sql);

?>