Pierwsze uruchomienie komputera. Co I Jak?


(Arnuko120) #1

Witam,

kilka minut temu skończyłem składać swój pierwszy komputer. Na co musze zwrócić uwagę zanim nacisne pierwszy raz guzik?? Co muszę zrobić zresetować BIOS czy coś w tym stylu?? Sprawdziłem czy wszystkie komponenty pasują do siebie i wszystko jest okej. Boje sie włączyć więc pytam się dla pewności. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam.


(falcon89) #2

Uruchom, wejdź do biosu i przywróć ustawienia standardowe (Restore Default).


(Arnuko120) #3

To akurat wiem ale co mam zrobić przed włączeniem tego komputera by nic nie spalic?


(falcon89) #4

Jeśli wszystko podłączyłeś to nic więcej nie musisz robić.


(sadaj72) #5

Zwróć uwagę czy masz podłączone 4/8 pinowe złącze cpu i czy te małe dziadostwa od diod led i przycisków w obudowie są dobrze podłączone i tyle.

Jak coś skopiesz to komputer się po prostu nie uruchomi, raczej go nie spalisz.


(Arnuko120) #6

Sprawdziłem i 8 pin zasilania procesora jest dobrze podłączone. Do p.głównej mialem załączoną taki mały panel na którym jest wszystko opisane gdzie power ledy, power s. itp. a z reszta podłączałem je z instrukcją wiec z tym nie powinno być problemu bo czytałem gdzieś, że złe podłączenie tych wszystkich kabelków może spowodować spaleniem płyty. Dobra zara podłączam monitor i jade z tym koksem trzymajcie kciuki dam wam info na chwilkę.

Dodane 21.01.2013 (Pn) 1:09

Dobra wszystko jest ok nawet niewiecie jak sie ciesze ze nic sie nie stało wlasnie zaczynam instalacje windowsa 7 dzieki wszystkim. A mam jeszcze takie male pytanie lepiej sciagnac z netu stery do k.graficznej czy zainstalowac te z zalaczonej plyty?


(falcon89) #7

Ściągnięte ze strony AMD/Nvidi będą nowsze.


(Arnuko120) #8

Ok dzieki wielkie. Windows juz zainstalowany tera biore sie za wgrywanie sterow.