Pierwsze uruchomienie komputera. Co I Jak?

Witam,

kilka minut temu skończyłem składać swój pierwszy komputer. Na co musze zwrócić uwagę zanim nacisne pierwszy raz guzik?? Co muszę zrobić zresetować BIOS czy coś w tym stylu?? Sprawdziłem czy wszystkie komponenty pasują do siebie i wszystko jest okej. Boje sie włączyć więc pytam się dla pewności. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

Uruchom, wejdź do biosu i przywróć ustawienia standardowe (Restore Default).

To akurat wiem ale co mam zrobić przed włączeniem tego komputera by nic nie spalic?

Jeśli wszystko podłączyłeś to nic więcej nie musisz robić.

Zwróć uwagę czy masz podłączone 4/8 pinowe złącze cpu i czy te małe dziadostwa od diod led i przycisków w obudowie są dobrze podłączone i tyle.

Jak coś skopiesz to komputer się po prostu nie uruchomi, raczej go nie spalisz.

Sprawdziłem i 8 pin zasilania procesora jest dobrze podłączone. Do p.głównej mialem załączoną taki mały panel na którym jest wszystko opisane gdzie power ledy, power s. itp. a z reszta podłączałem je z instrukcją wiec z tym nie powinno być problemu bo czytałem gdzieś, że złe podłączenie tych wszystkich kabelków może spowodować spaleniem płyty. Dobra zara podłączam monitor i jade z tym koksem trzymajcie kciuki dam wam info na chwilkę.

Dodane 21.01.2013 (Pn) 1:09

Dobra wszystko jest ok nawet niewiecie jak sie ciesze ze nic sie nie stało wlasnie zaczynam instalacje windowsa 7 dzieki wszystkim. A mam jeszcze takie male pytanie lepiej sciagnac z netu stery do k.graficznej czy zainstalowac te z zalaczonej plyty?

Ściągnięte ze strony AMD/Nvidi będą nowsze.

Ok dzieki wielkie. Windows juz zainstalowany tera biore sie za wgrywanie sterow.