Pierwsze uruchomienie laptopa- jak zainstalować system?

Słyszałem, że teraz do laptopów nie ma dodawanej płytki z systemem, tylko jest ukryty na niewidzialnej partycji. Jak zatem zainstalować ten system? Po uruchomieniu systemu automatycznie będzie się instalował? A może jest już zainstalowany? Jak to wszystko wygląda?

Należy zrobić kopię zapasową systemu, czy w razie awarii systemu, można bez problemu przywrócić system bez wypalania kopii zapasowej?

Pozdrawiam, vizirek :slight_smile:

Na ogół w laptopie jeśli nie jest zainstalowany system nie ma go w ogóle.

Jeśli miałbyś obraz systemu na ukrytej partycji system byłby już zainstalowany.

Na ukrytej partycji jest obraz dysku na którym są wszystkie śmieci producenta więc zaleca się instalację systemu na nowo przed zrobieniem kopii zapasowej.

W jakimś celu dają do laptopów instrukcję. Zajrzyj tam a wszystko będziesz wiedzieć. Pokrótce z pierwszym uruchomieniem co do zasady następuje dokończenie procesu instalacji systemu. W razie kłopotów system można przywrócić w każdej chwili z partycji recovery. Więcej jak mówiłem w instrukcji.

Jakbym miał komputer, to bym zajrzał :stuck_out_tongue: Najpierw chcę się dowiedzieć, a następnie kupić.

Przy uruchamianiu lapka,wciskasz escape,jakiego masz lapka

Najlepiej kupić kompa bez systemu i samemu sobie go wgrać…

W 99% przypadków.

Znajdź mi w dzisiejszych czasach jakiegoś sensownego laptopa bez systemu. Ostatnie jakie widziałem, z FreeDOSem, to były takie kastraty, że w życiu bym takiego nie kupił. Mój 3 letni lapek jest od tego mocniejszy.

Wśród tych 447 bez systemu jakiś sensowny pewnie się znajdzie:

http://www.ceneo.pl/Laptopy;017Bez_syst … 250094.htm

:wink:

Po włączeniu komputera uruchamia się instalator.