Pierwszy komputer

Voodoo 2 (akcelerator 3D czy cos takiego) :stuck_out_tongue:

Mój pierwszy sprzęt wyglądał tak :slight_smile:

Ahh te gry… Ahh ta grafika… Ahh ten notatnik na 255 znaków :wink:

zwłaszcza gdy po nastrojeniu magnetofonu i kilku godzinach czytania taśmy wyskakiwał Error :smiley:

comodore plus stacja dysków :lol: :lol:

Ja swoj pierwszy komputer dostalem w 1995roku- doskonale pamiętam gdy facet przyjechal i go zamontowal- to byl szpan, mialem pierwszy komputer w calej miejscowości 8) Pamiętam, że byl to pentium II, twardziel 2GB (Seagate- jeszcze go mam :smiley: ) ramow 32 oraz jakas graficzka (reszty podzespolow nie pamiętam :slight_smile: ) Ahhhhhhhh dawno to bylo, nie te czasy… :frowning:

C64 + Blackbox 8) i oczywiście kasety… ehh te czekanie aż się gra załaduje ten dreszczyk emocji czy się załaduje czy nie i granie po kilka h w jedną gre :roll: To były czasy… potem -> AMD K5 133mhz/16ram/1.2gb ale to już nie było to :stuck_out_tongue:

ups :stuck_out_tongue:

pegazus > atari 800XL [przy tym to sie siedzialo i gralo w pixelowate gierki, a jaka radocha była…] > pentium 200 MMX, 2GB, 16RAM, grafa 32MB… kiedys mieć taki sprzet to sie było mistrzem na osiedlu :smiley: no a teraz jade AMD 1,3 GF 64MB, 80GB, 256ram… i mam nadzieje ze jeszcze tak na nim do visty pociagne :wink:

Commodore 128

c128keyboard.jpg

Pentium II 333 MHz

Dysk–>3 GB

Karta graficzna–>Woodoo 2

Karta muzyczna–>Sound Blaster(nie pamietam jaki model)

Monitor LG 15’(głosniki wbudowane)

a teraz:

Athlon 2400MHz

Dysk–>80GB (SAMSUNG)

Karta graficzna–>GF FX5200 :?

Karta muzyczna–>zintegrowana :stuck_out_tongue:

Monitor LG 17’(głosniki osobno :stuck_out_tongue: )

C-64 :smiley: , potem A 500 i dopiero po tym “blaszak”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_64

Śrubokręcik (dostałem od gościa od którego kupowałem) do zmiany położenia głowicy w magnecie, mam do dzisiaj :lol: .

ps. Opera->Widok->Styl->Nostalgia 8)

1996r Amiga 500, 1MB RAM :lol: za 400zł kupiłem:)

2000r Amiga 500+ za 45zł kupiłem :stuck_out_tongue:

Amiga 1200 8)

Potem komp:

1200 MHz

256 MB RAM

Ge-Force 64 MB

Dysk 40 GB

Głośniki Magic Peaker i Samsung (mam do dzisiaj)

Monitor LG (mam do dzisiaj)

Obudowa LG (mam do dzisiaj)

Duron 500MHz

NVidia Riva TNT2 32 mb

ECS (coś tam)

64mb ram

10gb dysk

12x CD-ROM

A dzisiaj niewiele lepszy, taki jak w podpisie :slight_smile:

…“Użytkownicy komputerów osobistych obchodzą wyjątkową rocznicę - 25. urodziny komputera PC. Ćwierć wieku temu, 12 sierpnia 1981 roku, firma IBM zaprezentowała i wprowadziła do masowej produkcji pierwszą maszynę PC. Przez wielu uważane jest to za moment przełomowy, w którym to komputery trafiły “pod strzechy” - do domów, małych firm i instytucji. Zdarzenie to rzeczywiście zapoczątkowało nową erę informatyzacji społeczeństwa. Już wkrótce pojawiły się tanie klony IBM-a, co w bezpośredni sposób doprowadziło do sytuacji, kiedy komputerów sprzedaje się więcej niż telewizorów i nie sposób wyobrazić sobie bez nich życia”…

Więcej…www.pcworld.pl

Najpierw Commodore 64 z kartridżem blackboxa, a później Amiga 500.

pegazus->pegazus->pegazus :lol: następni, AthlonXP 1700+, 128SDR,geforce 2 mx 400 64 (chyba sdr)dysk 40 GB, później dokuione 128SDR i zmienine na 512DDR, ECS K7SA Teraz Sempron64 3000+, Radeon 9550 256 DDR (128), 512DDR, 80GB, a no i płyta główna Gigabyte K8NS nForce3 250 i taki jak na moje wymagania co ja na kompie robie mi styka :slight_smile:

Hmmm jeśli pegazusa uważacie za komputer to pierwszym był u mnie właśnie pegazus :slight_smile:

Następnie otrzymałem Amigę 500 cudo, cudo i jeszcze raz cudo! :lol:

image0031um6.th.jpg

A ten obraz mam wciąż przed oczami… :wink:

Ahhh… te czasy 8) , precz z technologią 3D !!

486, ogólnie dosc pózno zaczalem sie interesowac kompami, wolalem robic pozyteczniejsze rzeczy :wink:

Atari fajnie wszystko w dosie

Pózniej przesiadka na wymiatacza tak się z niego cieszyłem 486 DX 8 MB ram dysk 130 MB napęd CD i Win 3.1