Pierwszy windows

Hejka mam pytanie jaki był pierwszy system microsoftu??

Czy mozna go pobrać gdzieś na torrenty??

Troche dziwne po co mi pierwszy system ?? lubie sie bawić :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Witam.Jeżeli się nie mylę pierwszym był win3.01,dalej win3.11, win 95,win 98,win98SE.win ME,win2000,winXP,Vista,Wndows7

1/ temat zaprzecza pytaniu w treści

2/ pierwszym system Microsoftu było oprogramowanie dla Altair, napisane przez noc na kartce przez Billa Gatesa i Paula Allena (jak Allen pojechał na pokaz oprogramowania, wszystko zadziałało - a producent komputera był zachwycony budową kodu) (jak ktoś ma więc wątpliwości, to mimo pewnych zgrzytów Bill Gates jest geniuszem)

3/ pierwszym systemem na architekturę x86 był DOS, który zawitał na IBMach - IBM zaspał proces komputeryzacji w domach i rynek zaczął przejmować Apple. Bill Gates przekonał więc przedstawiciela IBM, żeby instalować soft Microsoftu na ich komputerach.

Odpowiadając na pytanie z tematu:

1/ Pierwszym system Windows była wersja 1.0 z roku 85. Do wersji 3.11 była nakładką na MS DOS - więc wymaga wcześniejszej instalacji systemu operacyjnego MS DOS (gdzieś mam jeszcze oryginalne dyskietki MS DOS i MS Windows). Wersja 3.11 była na 10 dyskietkach (albo na 12, bo od wersji 3.1 różniła się obsługą sieci…).

2/ pierwszym systemem operacyjnym był MS Windows 95

Dodane 05.02.2009 (Cz) 13:23

Czy nie sugeruje Ci nic, że jak Windows 3.01, to wcześniej była pierwsza wersja?

Poczytaj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows

Pierwsza Winda to Windows 1.0 Beta a 3.0 to był dawno nowszy :P :P

Dodane 05.02.2009 (Cz) 14:06

7 to przyszłość :smiley:

http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/hist/002_gui/index.html

mi sie wydaje ze DOS to na nim zarobili najwiecej

Na upartego Windowsa 95, 98 i Millenium można zaliczyć do nakładek na DOS, ponieważ systemy te instalowały DOS-a i uruchamiały się automatycznie, ale była możliwość zamknięcia samej nakładki i wyjścia do DOS (wyłączona w Me) lub uruchomienia DOS-a bez Windows (przez menu startowe, tam gdzie jest tryb awaryjny, przy uruchamianiu trzymało się chyba wciśnięty Alt, a nie tak jak w późniejszych wersjach, F8).

Pierwszym systemem operacyjnym nie opartym na DOS-ie, opracowanym wyłącznie przez Microsoft był Windows NT 3.1. Wcześniej MS wspólnie z IBM tworzył system OS/2, z którego później po rozwinięciu Windows zrezygnował, później OS/2 był rozwijany wyłącznie przez IBM (był konkurencją dla Windows 95), ale projekt upadł.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft

O ile wiem Windows cofną licencję na 3.11 więc wszystkie te systemy są używane nie legalnie .

nie cofnęli a prędzej licencje wygasły :wink: i windows nie może nic cofać bo to system jest a nie człowiek :slight_smile:

Nawet używanie MS-DOS-a nie kupionego w sklepie jest piractwem :slight_smile:

tyle że z tego co wiem to MS-DOS można kupić :wink: gdzieś widziałem na dyskietkach :wink:

Na Allegro obecnie jest 8 zestawów :slight_smile: Idą po 10 zł. Windowsa 3.11 już ktoś zalicytował za 40 zł :slight_smile: Ciekawe, po co to komu :slight_smile: chyba po to, żeby mieć legalny system na zabytkowym kompie :slight_smile:

Ale po co, skoro jest darmowy odpowiednik FreeDOS?