"Pikanie" biosu - błąd niewiadomo skąd


(arlid) #1

Witajcie. Mam problem z komputerem. Podczas uruchamiania go dostaje komunikat o braku karty graficznej (1długie piknięcie, 3 krótkie) - odczyt z książki płyty głównej. Mianowicie karta jest, wszystko jest ok, a problem no cóż jest dość nietypowy - występował wcześniej i wyglądał tak samo, potem znikł i tera znów się pojawił. Po kilku próbach uruchomienia komputera i np, wyjęciu i wsadzeniu baterii na płycie głównej, czy odłączeniu i podłączeniu kabelka od powera komputer uruchamia się normalnie. Kilka, kilkanaście razy uruchamia, działa normalni ei znów to samo. Na ekranie nic się nie wyświetla, jedynie piknięcia i tak w koło. Co może być powodem ?.


(Marcin1025) #2

Podaj parametry komputera.


(ra-v) #3

Powodem mogą być brudne czy luźne styki.

Wstaw inną kartę graficzną i zobacz czy jest jakiś efekt.

Możesz również zaktualizować BIOS.

Przetestuj pamięć MemTestem - a nóż widelec robią jakiś bałagan, choć w to wątpię.


(Veers) #4

... lub uszkodzona karta graficzna ....


(Depedro70) #5

Również może być problem z pamięcią RAM. Zobacz czy pomoże wyciągnięcie pamięci i ponowne włożenie do gniazda.To samo możesz zrobić z kartą graficzną.


(Mlodymechanik3) #6

Po prostu komputerek ci sie pierniczy.

Zanieś na gwarancje póki masz.

Tym bardziej, że problem sie pojawiał już, jak to ująłeś.


(arlid) #7

Pamięć skanowana - zero błędów. To nie wina karty - z inna jest podobnie. Na jakiej zasadzie działa bateria - może się rozładować. Może trzeba wymienić? Obstawiam jakiś mały problem, włącznik(?), choć raczej nie włącznik, bo by wcale nie uruchamiał komputera, chodź moze tylko nie podaje napięcia do katy i wywala pikanie o jej braku?


(Marcin1025) #8

To możesz wymienić baterie koszt max 5zł


(Veers) #9

arlid - najwyższa pora by przestać bawić się w ciuciubabkę i podać model płyty i karty graficznej - a także zasilacza. Jeśli na innej karcie (jakiej?) efekt jest podobny, to może oznaczać że albo karta nie dostaje odpowiedniego zasilania, albo po prostu płyta główna się sypie.