Pikanie biosu, wentylator z procesora

(speed89) #1

Witam mam taki problem a mianowicie dzisiaj czyściłem komputer tzn odkurzałem itd oczywiście uważałem jak najbardziej, ściągnąłem radiator razem z wentylatorem i była tam pasta lecz chyba co ku mojemu zdziwieniu sucha i chyba to źle ? no i gdy juz poskrecałem wszystko komp sie odpalił lecz temperatura przekraczała nawet 90 stopni.... gdy docisnąłem troche mocniej radiator temperatura zaczęła spadać a gdy pusciłem znów szła do góry... w stanie spoczynku 67 stopni ... po właczeniu winampa 90... wyłaczyłem komputer docisnołem mocniej radiator na takich zatrzaskach jak to chyba w Pentiumie bywa... i gdy ponownie właczałem to nic sie nie wyswietlało tylko pikanie nie moge dokładnie określić ile tego było bo zaraz wyłaczyłem komputer... chyba 4 albo 5.... z przerwą i znów... gdy odcisnołem spowrotem radiator (był luźny) komputer znów się włączył ale znów była temperatura kosmiczna moim zdaniem to wina tej pasty która przed czyszczeniem byla sklejona chyba z radiatorem i wtedy jeszcze wszystko było wporządku a teraz juz nie po odklejeniu... Czy mój procesor jest jeszcze na chodzie.... (mam taka nadzieje) ? na pewno wymienię tą pastę na nową :slight_smile: tylko właśnie moje pytanie czy to przez to może się tak dziać bo kumpel powiedział mi że procesor powinien stykać się z radiatorem .... no ale gdy się styka to nie dziala... a gdy radiator jest luźniejszy to działa... ale jak pisałem grzeje się... i pewnie gdyby pochodził dłuzej to by sie spalił... a mój chodził max 5 min włączałem go może z 5 razy... ale kontrolowalem cały czas temperaturę... a więc prosze o pomoc :slight_smile: dzieki za odpowiedzi.

(Bukó) #2

Pasta musi być koniecznie i radiator dobrze dociśnięty, jednak z umiarem. Nie kombinuj lepiej nic dopoki nie zrobisz jak należy, bo będziesz miał pretekst do kupna nowego proca :mrgreen:

(Tomek Bl) #3

Nie wydaje mi się żeby to było od starej pasty raczej od mocowania radiatora ( może coś się poluzowało, bo nie powinien być luźny). Ja ostatnio ściągałem socket 478, pasta była sucha i miała 3 lata ale ją trochę rozsmarowałem. Nawet temperatura spadła. Ale kto wie może ta twoja pasta była naprawdę bardzo stara, bardzo sucha i był jej spory nadmiar a teraz to wszystko źle przylega. Rozsmaruj ją troszkę jeśli się da a najlepiej kup nową pastę to się przekonamy.

(speed89) #4

a problem rozwiązany :slight_smile: kupiłem nową paste nasmarowałem temperatura mniejsza niż wcześniej przed sciągnięciem :slight_smile: a to pikanie to jednak był Ram ponieważ były 3 sygnały... wyciągnąłem i włożyłem ram i działa :wink: dzieki za odpowiedzi :slight_smile: